Pieluszka pieluszce nierówna

Pierwsze dni, tygodnie i miesiące naszego dziecka są bardzo ważne. Powinniśmy zadbać o higienę i pielęgnację skóry. Wiąże się to przede wszystkim z wyborem odpowiednich środków, mydła, kremów, maści i balsamów. O skórę naszego dziecka zadbamy jeśli wybierzemy idealną pieluszkę, bo produkt produktowi nie jest równy.

Zatem, jaka powinna być pieluszka dla naszego maluszka?

Pielucha powinna być chłonna, delikatna, szczelna i przewiewna. Czyli bardzo dobrze, jeśli zostanie wyposażona w mocne rzepy, które będzie można wielokrotnie odpinać i zapinać, nawet jeśli nasze dziecko zachce spędzić cały dzień aktywnie. Kolejnym ważnym czynnikiem są barierki ochronne, które powinny być dobrze dopasowane do ciała, dzięki czemu minimalizujemy ryzyko wystąpienia przecieku. Pamiętaj, żeby zawsze zakładać dziecku pieluszki odpowiednie do wagi. Zbyt małe będą uciskać brzuszek malucha, natomiast za duże przeciekać. Kolejnym elementem ułatwiający noszenie i poruszanie się są falbanki boczne ze stretch’em. Komfort jest, czas zatroszczyć się o skórę dziecka.

Pieluszka, a podrażniona skóra

Na początku nasz niemowlak wypróżnia się praktycznie kilka, kilkanaście razy dziennie, więc zmieniamy pieluszkę praktycznie non stop. W takim przypadku powierzchnia chłonna nie jest aż tak ważna. Jeśli jednak robimy to rzadziej warto bliżej przyjrzeć się chłonności pieluszki. Na co zwrócić uwagę? Tzw. rdzeń pieluszki powinien zapewniać wysoki poziom chłonności oraz suchą powierzchnię. Firma Abena Polska w swojej ofercie posiada pieluszki Bambo Nature, które są wyposażone np. w wskaźnik wilgotności pokazujący jak mokra jest pieluszka. To także spore udogodnienie.

Bezpieczne dziecko, spokojny rodzic

Na koniec warto jeszcze wspomnieć o producentach. Nie tylko ładny i kolorowy wzorek na pieluszce jest ważny. Przed zakupem sprawdź  także opis i oznaczenia na produkcie informujące nas z czego pieluszka jest zrobiona oraz czy spełnia światowe standardy. Ekologia jest ważna, warto być odpowiedzialnym i świadomym rodzicem. Najważniejszym oznaczeniem informującym nas o wysokiej jakości produktu jest Skandynawski Znak Ekologiczny, który gwarantuje, że używamy 100% ekologicznej pieluszki.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s