Bobas na wakacjach. Jak przygotować się do podróży i cieszyć się urlopem z naszym niemowlakiem?

Wakacje to zupełnie nowa sytuacja, nie tylko dla rodziców, ale przede wszystkim dla dziecka. Na urlop możemy zabrać już niemowlaka, który skończył 3 miesiące, warto jednak pamiętać, że jest to dla niego nowe doznanie, a jego organizm na pewno odczuje zmianę klimatu. Jak będzie się to objawiało? Płacz, rozdrażnienie, czy też problemy z zasypianiem. Przez pierwsze dni urlopu warto zatem zadbać, aby zmiany te były odczuwalne w jak najmniejszym stopniu. Poniżej kilka praktycznych rad, które ułatwią nam zaplanowanie i spędzenie pierwszych wspólnych wakacji z naszym niemowlakiem. Oczywiście zabranie ze sobą babci nie wchodzi w grę!

Wakacje planujemy nie tylko pod siebie, ale przede wszystkim pod dziecko. Powinniśmy jechać w sprawdzone miejsca, gdzie obsługa i ośrodek są przygotowane na przyjęcie niemowlaka. Warto wybierać się na wakacje poza sezonem, w mało zatłoczone miejsca i na okres dłuższy niż tydzień. Krótki wyjazd, związane z tym przygotowania oraz nagła zmiana klimatu plus podatność na zarazki i choroby mogą zaszkodzić naszemu dziecku.

Samochodem, pociągiem, czy samolotem?

Bez wątpienia każdy ze środków lokomocji ma dobre, jak i gorsze strony. Najważniejsze, żeby podróż nie trwała zbyt długo, ponieważ jest to bardzo męczące dla dziecka, matki i taty, który w tej konfiguracji bardziej pełni rolę tragarza. W pociągu, w przedziale dla matek sytuacja jest dość komfortowa. Śmiało można nakarmić i przebrać bobasa. Samolotem zaś nie mogą latać niemowlaki poniżej 2.tygodnia, starsze dzieci bez obaw mogą korzystać z tego środka transportu. Warto pamiętać o kilku podstawowych rzeczach. Dokładnie zaplanuj lot, zapoznaj się ze swoimi prawami w samolocie, a obsługa linii lotniczych powinna wpuścić rodziców z dzieckiem jako pierwszych na pokład. Wszystko zależy od lotu. Na dłuższych trasach linie lotnicze zapewniają przewijak, pieluszki, chusteczki higieniczne i środki do pielęgnacji, ale najlepiej jeśli sami zadbamy o spakowanie niezbędnych akcesoriów do torby podręcznej. Podstawa to pieluszka (jedna na dwie godziny lotu, polecamy pieluszki Bambo Nature z wysokim poziomem chłonności) oraz chusteczki do pielęgnacji. W tym przypadku dobrym rozwiązaniem będą chusteczki Bambo Nature, które są bardzo przydatne gdy mamy ograniczony dostęp do wody. Chusteczki można stosować także jako zamiennik do papierowych ręczników (przy karmieniu). Warto pamiętać także o ubrankach na zmianę, jedzeniu i wodzie oraz paszporcie naszego niemowlaka! A samochodem? Tu zapakujemy więcej rzeczy, można także zastanowić się nad wypożyczeniem boxa na dach, gdybyśmy nie znaleźli w naszym aucie miejsca na wózek, czy też łóżeczko turystyczne. Zamknij dobrze drzwi, kup fotelik z atestem, nie podróżuj z dzieckiem na kolanach i nie zostawiaj choć na chwilę samego w samochodzie. Latem auto szybko się nagrzewa. Co z klimatyzacją? System powinien być sprawdzony tj. odgrzybiony i z nowymi filtrami. W samochodzie podczas podróży nie powinno być zbyt gorąco, ani zbyt chłodno. Warto wyposażyć się w kapelusik, mokrą chustę lub chusteczki oraz wodę w sprayu, którą możemy co pewien czas nawilżać buźkę i twarz naszego maluszka.

Wiemy gdzie, wiemy jak…zaczynamy urlop.

Jedzenie. O zakwaterowanie zatroszczyliśmy się już przed wyjazdem, więc wiemy, czy dany hotel, motel, czy pensjonat dysponuje kuchnią, restauracją i miejscami gdzie będziemy mogli przygotować lub zamówić odpowiedni posiłek. Każdy bobas ma swoją ulubioną kaszkę, więc zagraniczne posiłki mogą nie przypaść mu do gustu. W miejscowym sklepie także możemy nie kupić ulubionego dania naszego niemowlaka, warto zatem zabrać ze sobą kilka słoiczków, tak aby uniknąć problemów z karmieniem. W wakacje musi przestrzegać rytmu dnia dziecka. Nie ciągnijcie maluszka na siłę na plażę, czy też spacer w porach w których powinno spać lub gdy jest już senne. Kolejne ważna sprawa to ochrona przed słońcem i poparzeniami. Warto zawsze mieć obok odpowiednie preparaty, mokrą chusteczkę Bambo Nature lub też pieluszkę. Należy zabrać także odpowiednie balsamy do pielęgnacji i oliwki do ciała (więcej o ofercie Abena na stronie). W apteczce nie powinno zabraknąć także podstawowych leków tj. elektrolity, leki na biegunkę oraz infekcję, przeciw grzybicy i na owady.

Ciesz się urlopem…

Tak, tak. Ciesz się urlopem. To wspaniałe i niezapomniane chwile. Im lepiej przygotujemy się do wyjazdu, tym urlop ten będzie dla nas większą przyjemnością. I tego właśnie życzymy wszystkim niemowlakom i ich rodzicom.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s