Pieluszkowe zapalenie skóry

Pieluszkowe zapalenie skóry, to stan zapalny występujący u dzieci w pierwszych miesiącach życia. Najczęściej między szóstym, a dwunastym miesiącem, kiedy skóra bobasa narażona jest na długotrwały kontakt z wilgocią i substancjami drażniącymi z moczu i kału. To wszystko w połączeniu z brakiem dostępu powietrza do skóry niemowlaka oraz zbyt rzadkie zmienianie pieluch powoduje, że bobas zarażony jest na występowanie pieluszkowego zapalenia skóry.

Przyczyny pieluszkowego zapalenia skóry?

Poza wyżej wspomnianymi przyczynami, warto również wspomnieć o tym, że pieluszkowe zapalanie skóry związane jest także z wprowadzaniem nowej diety dziecka, które ma miejsce właśnie w okolicach szóstego miesiąca, czyli po zaprzestaniu karmienia piersią. Nowe nawyki żywieniowe sprawiają, że niemowlak, a konkretnie jego układ pokarmowy ma problem z przyzwyczajeniem się do nowych posiłków. Nasz bobas ma wtedy m.in. biegunkę. Inne przyczyny zapalenia skóry to ząbkowanie, antybiotyki lub po prostu zły dobór pieluch. Nasz bobas może być po prostu uczulony na pewien rodzaj pieluszki. Zalecamy przyjrzeć się bliżej ofercie firmy Abena Polska, gdzie pieluszki z linii Bambo Nature posiadają m.in. powierzchnię, która pozwala oddychać skórze dziecka. Pieluszki Bambo Nature dostępne są także w sześciu rozmiarach, więc każdy bobas znajdzie coś dla siebie. Więcej na stronie.

Jak leczyć odparzenia?

Częsta zmiana pieluchy, mycie pupy niemowlaka oraz wietrzenie ciała bobasa. To trzy podstawowe czynności, które powinniśmy stosować, aby uniknąć pieluszkowego zapalenia skóry, ale także wtedy, kiedy już mamy do czynienia z odparzeniem. Okolice pupy i krocza naszego dzidziusia należy dokładnie myć mydełkiem specjalnie do tego celu wyprodukowanym, w przypadku mocniejszego podrażnienia można zastosować dobre, stare rozwiązanie, czyli mąkę ziemniaczaną. Kąpiel można również urozmaicać, tym bardziej jeśli zauważymy na skórze dziecka zaczerwienienia. Dobrym sposobem jest kąpiel rumiankowa, kąpiel z dodatkiem siemienia lnianego, kąpiel w krochmalu (woda i mąka ziemniaczana), czy też kąpiel z dostępnymi w aptekach emolientami (nawilżają i natłuszczają skórę, zalecane głównie alergikom).

Gdy mycie i wietrzenie pupy nie wystarcza?

Co wtedy? W takim przypadku odparzenia na skórze należy smarować kremem z cynkiem (również dostępny w ofercie Abena Polska), ponieważ ma działanie bakteriobójcze i w przeciwieństwie do balsamów i oliwek chronią naszego niemowlaka przed rozprzestrzenieniem się oparzenia. Przy bardziej ostrym podrażnieniu należy skonsultować się z lekarzem. Warto nadmienić, że tuż po kąpieli należy bobasa dobrze wytrzeć, zanim przystąpimy do wcierania kremów. Jeśli zastosujemy się do wyżej wymienionych wskazówek możemy być pewni, że pieluszkowe zapalanie skóry minie po kilku dniach. Warto zatem zatroszczyć się o naszego niemowlaka z produktami marki Abena Polska.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s