Potówki na skórze dziecka

Potówki to problem, który zauważymy szczególnie u niemowląt, ponieważ bobas nie ma jeszcze w pełni wykształconego mechanizmu pocenia się, a przy tym nie porusza się zbyt dużo. Jeśli dodamy do tego jeszcze wilgotne powietrze i nadmiar oliwki do ciała, to problem z potówkami mamy gotowy. Musimy dbać szczególnie o skórę naszego niemowlaka, która jest niezwykle delikatna.

Zadbać o pielęgnację skóry

Po kąpieli zadbaj, aby dokładnie osuszyć skórę dziecka i posypać zasypką dla niemowląt. Nie trzemy skóry niemowlaka, tylko delikatnie osuszamy. Należy również zadbać, aby nasze dziecko nie leżało na plastikowych przewijakach, tylko na bawełnianych prześcieradłach lub ręcznikach. Małych różowatych krostek nie należy traktować kremami i olejkami, ponieważ środki te zatykają pory, przez co utrudniają gojenie się. Dobrym pomysłem jest rozebranie dziecka do naga i przewietrzenie skóry. Kąpiele powinny być regularne, a temperatura w pokoju nie przekraczać 22 st. C.

A co jeśli, to coś poważniejszego?

Krostka kroście nie równa, warto zatem nie bagatelizować problemu zaczerwienienia na ciele naszego malca, gdyż może to być coś bardziej poważnego. Bezzwłocznie należy skonsultować się z lekarzem, kiedy płyn w pęcherzykach nie będzie przezroczysty, a skóra wokół zaczerwieniona.

To tylko potówki

Potówki nie powinny wywoływać paniki u rodziców, to normalny stan spowodowany przegrzaniem skóry dziecka, która jest bardzo wrażliwa. Zastosuj się do wyżej wspomnianych porad, a z całą pewnością Twoje dziecko uniknie tego problemu. Stosuj również odpowiednie produkty do pielęgnacji i higieny ciała dostępne w ofercie firmy Abena Polska.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s