Pożegnań czas…

Czy to już ten moment, kiedy nasze dziecko jest na tyle dorosłe, żeby mogło samodzielnie siadać na nocniku? Jak zachęcić naszą pociechę, aby na dobre już pożegnało się z pieluszkami? To nieuchronny proces dojrzewania naszych dzieci. Kiedy zatem warto rozpocząć naukę oswajania się z nocnikiem i zacząć czas pożegnań z pieluszkami?

Najtrudniejszy pierwszy krok

Obserwuj swoje dziecko. Jak reaguje na niektóre sytuacje? Po pierwsze jak zachowuje się, gdy załatwi się w pieluszkę? Czy poszukuje przestronnego miejsca, by tam zrobić swoje potrzeby? Czy wręcz przeciwnie, bobas zachowuje się jakby tego nie zauważył. Czy Twoje dziecko coraz częściej naśladuje dorosłych? Jeśli tak, to dobry znak! Gdy dodatkowo nasz bobas potrafi już komunikować swoje potrzeby, warto zacząć naukę z nocnikiem. Pamiętaj, nie zrażaj się pierwszymi problemami, na początku jest tak zawsze. Powinniśmy uzbroić się w cierpliwość.

Cierpliwość się opłaca

Nie ma reguły. Niektóre dzieci zaczynają wcześniej siadać na nocnik, inne traktują nocnik jak kolejną zabawkę, jeszcze inne zaś preferują siadać na toalecie z nakładką. Czas ten jest umowny. Są dzieci, które przyswajają sobie naukę siadania na nocnik po kilku dniach, innym zajmuje to kilka tygodni. Ważne, aby być cierpliwym dla naszego maluszka, a z całą pewnością pozwoli nam szybciej wyjść z pieluch. Jeśli nasze dziecko jest już duże i wciąż chce wracać do pieluszek, warto mieć pod ręką jeszcze kilka odpowiednio dużych. Polecamy pieluszki Bambo Nature Maxi+ (10-20kg).

Z nocnikiem na Ty

Nasze dziecko powinniśmy uczyć siadać na nocniku dopiero po 18. miesiącu życia, wcześniejsze próby mijają się z celem, gdyż dopiero po tym okresie nasze maleństwo samodzielnie umie kontrolować zwieracze. Warto również zacząć naukę siadania na nocniku latem. Po pierwsze jest ciepło i nasz bobas może biegać na golasa, bez pieluszki, a po drugie nie zabrudzi nam tylu ciuszków, co w innych porach roku. Powodzenia!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s