Czas na zmianę pieluszki

W końcu jest. Nasze upragnione dziecko przyszło na świat i zmieniło całe nasze życie. Teraz wszystko podporządkowane jest pod naszego niemowlaka. Czekają nas również nowe obowiązki. Karmienie, pranie oraz przewijanie. I właśnie w tym poście zajmiemy się przewijaniem pieluszek. Ponieważ w pierwszych dniach po porodzie czeka nas sporo pracy. Musimy więc nauczyć się i wypracować dobre przyzwyczajenia.

Pieluszki, ach te pieluszki

W pierwszych dniach po porodzie musimy zmieniać naszemu noworodkowi pieluszki nawet kilkanaście razy dziennie. W kolejnych miesiącach już tylko kilka razy, warto zatem zaopatrzyć się w sporą ilość pieluch. Abena Polska oferuje szeroką gamę produktów dla dzieci, w tym także pieluszki Bambo Nature Newborn, dedykowane niemowlakom, jak i już troszkę większym dzieciom, mowa o pieluszkach Bambo Nature Junior. Oferta dostępna jest na stronie.

No to przewijamy

Z racji, że przewijań będzie sporo, warto przygotować w domu odpowiedni kącik, gdzie w komfortowych warunkach dla rodziców i dziecka będziemy tę czynność wykonywać. W pierwszej kolejności zadbajmy o przewijak oraz niezbędne akcesoria, które powinny być pod ręką. Warto zatem w pobliżu przewijaka znaleźć miejsce na pieluchy, chusteczki nawilżane (również polecamy chusteczki nawilżane z serii Bambo Nature marki Abena Polska), miseczkę z mydłem i wodą, a także krem na odparzenia na skórze. Kiedy już nasz niemowlak leży sobie wygodnie na przewijaku, odpinamy body i podwijamy do góry. Pieluszkę zaś odpinamy. Obecnie większość pieluch ma wygodne rzepy wielokrotnego użytku, które łatwo zapiąć i odpiąć. Następnie pieluszkę delikatnie wyciągamy spod pupy bobasa. Uwaga! Nie podnosimy dziecka za nogi do góry. Jeśli pieluszka nie chce się wysunąć spod ciała niemowlaka, to możemy obrócić brzdąca na bok, wtedy pójdzie gładko.

Toaleta podczas zmiany pieluszki

Po wyjęciu pieluszki spod naszego bobasa, zaczynamy myć ciało. Troszkę inaczej wygląda sytuacja w przypadku chłopca i inaczej w przypadku dziewczynek. W pierwszej kolejności umyj chusteczką nawilżaną lub wodą z mydłem wargi sromowe, okolice krocza oraz wszystkie zakamarki i fałdki na skórze. Kierunek mycia, to od przodu do tyłu, tak aby uniknąć zakażenia. Potem delikatnie osuszamy skórę, kremujemy i zanim założymy nową pieluszkę czekamy chwilę, aby skóra niemowlaka trochę pooddychała. Przy zakładaniu nowej pieluchy wkładamy pod pupę dłoń i wsuwamy produkt, poprawiamy wszelkie nierówności i kładziemy naszego malca. Sprawdzamy, czy wszystko jest OK, nic nie uwiera, nie jest zbyt ciasno i wtedy możemy zakładać ubranko na naszą małą dziewczynkę. W przypadku chłopców czynność wygląda podobnie. Pod żadnym pozorem nie podnosimy maluszka za nogi, również dokładnie wycieramy okolice krocza, ale nie odciągamy napletka naszego małego chłopca. Kolejna ważna rzecz przy przewijaniu chłopców. Przy nakładaniu nowej pieluszki zwróć uwagę na to, aby siusiak był ułożony w dół oraz pieluszka nie uciskała zbyt mocno maleństwa. I tyle. Proste prawda.

..i po kłopocie

Na początku w trakcie zmiany pieluszki młodzi rodzice odczuwają ogromny stres. Z czasem jednak dobre nawyki pozwolą nam czuć się bardziej pewnie. W czasie tej czynności powinniśmy rozmawiać z naszym maluszkiem, uśmiechać się do niego często, tak aby przyzwyczaił się i polubił zmianę pieluch. Nie tylko bobas, ale również świeżo upieczeni rodzice.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s