Spacer z dzieckiem

Spacer powinien być codziennością, przyjemnym rytuałem zarówno dla dziecka jak i rodziców. Normalne jest, że maluszek w pierwszej kolejności powinien być przyzwyczajany do warunków panujących na zewnątrz, nie rzadko odmiennych od tych panujących w domu. Warto zatem powoli oswajać niemowlaka, w pierwszej kolejności przy pomocy otwartych okien, balkonu, czy tarasu, aż z czasem do spacerów poza domem.

Kiedy i gdzie?

Pogoda, od tego wszystko zależy. W okresie letnim, w cieplejsze dni możemy wychodzić na zewnątrz już z 10-14 dniowym noworodkiem. W okresie zimowym okres ten to 21 dni, z tym zastrzeżeniem, że wcześniej nasz bobas będzie przyzwyczajany do zimnego powietrza. Warto dodać, że temperatura powietrza podczas spaceru nie powinna być niższa niż -10°C. Dobrze ubrane i przykryte dziecko może przebywać zimą na dworze nawet 90 minut i co ważne jest to dla niego zdrowe. Organizm dzieci stają się silniejszy i bardziej odporny. Na spacery należy wybierać miejsca ciche i zielone. Głośnych centrów handlowych raczej unikamy. Bobas łapie wszystkie bodźce z zewnątrz, więc hałas może powodować zmęczenie i rozdrażnienie u naszego malca.

Ubiór ma znaczenie

Niemowlak powinien być ubrany ciepło, ale również tak aby ciuszki, czy pieluszka nie krępowały jego ruchów. Polecamy pieluszki firmy Abena Polska z linii Bambo Nature, które, posiadają dopasowujące się falbanki ze stretch’em oraz regulowane rzepy. Co jeszcze? Lepiej stosować śpiworki niż beciki, należy również pamiętać o posmarowaniu buzi naszego bobasa odpowiednim kremem z filtrem, zarówno latem jak i zimą. W upalne dni wystarczy pajacyk lub koszulka, tak aby niemowlak się nie przegrzał. Regularnie wkładaj dłoń pod ubranko, aby sprawdzić, czy malec się nie spocił. Dlatego też zabieraj ze sobą na spacer ubranka zna zmianę, pieluszki (Bambo Nature), chusteczki nawilżane – świetna alternatywa, gdy brak jest mydła i wody, a trzeba maluszka przetrzeć (więcej w ofercie Abena Polska) – kremy i oliwkę oraz wodę.

Co jeszcze?

Warto pamiętać, że na spacer idziemy tylko ze zdrowym bobasem, gdy maluszek kaszle lub ma temperaturę, to rezygnujemy. No i zimą spacery powinny trwać krócej niż latem.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s