Przewijak, czyli nowe, ważne miejsce w Twoim domu

Przewijak, to nowy przedmiot, który przez najbliższe miesiące na stałe zadomowi się w pokoju maluszka. Obecnie na rynku jest spory wybór przewijaków. Nakładanych na łóżeczko, na komodę, czy też połączonych z mebelkami. Jaki wybierzemy w dużej mierze zależy od pomieszczenia, w którym śpi nasz bobas, ale warto zastanowić się również nad bezpieczeństwem i materiałami z których zbudowany jest przewijak. Wszak zdrowie naszego maluszka jest najważniejsze.

Bezpieczeństwo

Zmiana pieluszek najczęściej odbywać będzie się na przewijaku, ważne zatem abyśmy zakupili produkt spełniający wszystkie normy i posiadający certyfikaty. Anim jednak to sprawdzimy, sami możemy wykluczyć produkty, które na pewno się nie sprawdzą. Jakie to przewijaki? Takie, których krawędzie i naroża nie są zaokrąglone. Co jeszcze? Przewijak powinien być pokryty farbami lub lakierami spełniającymi normy PN-EN 71-3 dotyczącej migracji pierwiastków szkodliwych dla zdrowia dziecka. Norma to obowiązuje również w przypadku skóry, tekstyliów i tworzyw sztucznych. Kolejną kwestią są wszelkiego rodzaju sznurki, linki i wąskie kawałki materiału, które nie mogą być dłuższe niż 22 cm (kwestie bezpieczeństwa przed uduszeniem się maluszka).

Podręczny przewijak

Przewijak powinien również gwarantować skuteczność i wytrzymałość. Co bardziej ruchliwe dziecko nie ma prawa wypaść z przewijaka. Producent powinien gwarantować wytrzymałość do 50 kg, przy której na przewijaku nie powinny występować żadne odkształcenia lub inne uszkodzenia. Produkt nie powinien także składać się samoczynnie, a jedynie przy użyciu odpowiedniej siły (ok.50 N). Warto także zatroszczyć się o odpowiednio duży przewijak, tak by naszemu maluszkowi było wygodnie, a rodzic mógł bez problemów zmieniać pieluszki i wycierać chusteczkami nawilżanymi ciało niemowlaka.

Certyfikaty

Czytaj etykiety! Wszystkie wymogi dotyczące przewijaków zawarte są w normach PN-EN 12221-1 oraz PN-EN 12221-2, a także symbol CE oraz znak certyfikatu TUV Rheinland.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s