Pranie i prasowanie ciuszków dla noworodka

Coraz bliżej narodzin długo wyczekiwanego maluszka? Wszystko już przygotowane? Ciuszki i ubranka wyprane, wyprasowane i ładnie złożone w szafce? Tak, to dobrze. Musisz pamiętać o tym, że obok kąpania, przewijania i karmienia noworodka najczęstszą Twoją czynnością będzie właśnie pranie i prasowanie. Jak to robić, żeby było dobrze oraz czy podejście „eko” ma sens – o tym, poniżej we wpisie na blogu Abena Bambo Nature.

Pranie nowych i używanych ubranek

Pranie nowo zakupionych ubranek to podstawa. Postępujemy podobnie jak w przypadku używanych rzeczy. Należy pozbyć się roztoczy i drobnoustrojów, które mogą wywoływać uczulenie u naszego maluszka. Do prania ubranek i pościeli zawsze używaj środków z obniżoną ilością detergentów. Jakich jeszcze zasad należy przestrzegać. O środkach już wspominaliśmy. Im mniejsze dziecko, tym proszek i płyn powinien być bardziej delikatny. Sprawdzaj skład chemiczny środków, powinny mieć mała ilość wybielaczy, rozjaśniaczy i sztucznych barwników, co zmniejsza możliwość występowania alergii. Dobrze jest zaopatrzyć się w produkty z naturalną glinką, która ma właściwości zmiękczające materiał. No i oczywiście wybierajmy środki z atestami i oznaczeniami z Instytutu Matki i Dziecka, a także Centrum Zdrowia Dziecka. Oczywiście ciuszki niemowlaka pierz osobno i kolorami. Nie mieszaj z rzeczami innych domowników. Ubranka naszego malca zazwyczaj pierzemy w temperaturze 30-40 stopni Celcjusza, zbyt wysoka temperatura może sprawić, ze delikatne, bawełniane ciuszki mogą się rozejść i być do wyrzucenia.

Płukanie, płukanie i jeszcze raz płukanie

Płukanie jest równie ważne co pranie. Pozwoli to nam na dokładne pozbycie się grudek proszku, które mogą zalegać w ciuszkach i w konsekwencji podrażniać skórę naszego maluszka. Jeśli pierzesz ręcznie, również zawsze wypłucz ciuszki, choć w tym przypadku zamiast proszku lepiej jest stosować płatki mydlane. Zatem płucz ubrania za każdym razem, to bardzo ważne!

Było pranie i płukanie, czas na prasowanie

Prasowanie jest równie ważne co pranie i płukanie. Po pierwsze ciuszki nie są pogniecione, ale po drugie i co ważniejsze wysoka temperatura zabija wszelkie zarazki i drobnoustroje. Tak więc, jest to bardzo ważna czynność. Wysoka temperatura z żelazka działa jak sterylizator, co pomaga zachować nam czystość i higienę ciuszków noszonych przez nasze dziecko.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s