Nowa, lepsza Ty

Pojawienie się dziecka zmienia cały Twój świat. Bycie rodzicem odwraca Wasze życie do góry nogami. Tata podobnie jak mama również przeżywa narodziny i obecność swojego potomka. W tym wpisie na blogu Abena Bambo Nature postaramy się jednak skupić na mamie. Jak zmienia się życie kobiety po pojawieniu się na świecie dziecka?

Nowe priorytety

Nowe podejście do życia, w którym to dobro Twojego dziecka jest dla Ciebie najważniejsze. Kobieta tak zaczyna przewartościowywać swoje dotychczasowe życie, że inne sprawy zawodowe i rodzinne schodzą na drugi plan. I jest to prawdą. Od teraz najważniejsze dla Ciebie będzie, aby Twój maluszek czuł się dobrze i bezpiecznie. Zmiany pieluszek i pielęgnacja skóry z największą starannością, troska i niepokój, gdy dziecko płacze, czy też łzy radości, gdy bobas zaczyna „gruchać”, lub też jeść swoje paluszki i reagować na bodźce z zewnątrz. Tak, tak…to jest już zupełnie inny Świat, a Ty i Twój maluszek jesteście jego nierozerwalną całością.

Dystans

Kobieta nabiera dystansu do przyziemnych spraw, takich jak praca, zakupy, czy też kawa z koleżankami. Od teraz nic nie zatrzyma Cię w pracy po godzinach, najważniejszy jest Twój maluszek. Podobnie wygląda sprawa z podejściem do samej siebie. Kobiety są bardzo krytyczne wobec swojego wyglądu, teraz gdy są już matkami, doceniają to jakimi są  i wszystkie kompleksy mniejsze lub większe odchodzą na drugi plan. To Twój maluszek jest dla Ciebie najpiękniejszy i najcudowniejszy na świecie.

Relacje z rodziną

Kobieta, która sama staje się matką zaczyna doceniać dotychczasowe troski i starania swojej mamy. Młoda mama zauważa, jak „od środka wygląda bycie mamą”. Ile to trosk, zmartwień, ale i jaka ogromna radość. To wszystko sprawia, że Twoje relacje z mamą wskoczą na nowy, wyższy poziom. Podobnie wygląda sytuacja z mężem/partnerem. Po porodzie wasze relacje ulegną pewnemu ochłodzeniu, z racji połogu, karmienia piersią oraz nowej sytuacji. Seks schodzi na drugi plan. Jednak po pewnym czasie wszystko wraca do normy, a Ty zaczynasz zauważać w swoim partnerze dobro i opiekuńczość. To co wcześniej wydawało Ci się, od teraz jest pewne. Odnajdujesz w mężczyźnie jego wszystkie dobre cechy ojcowskie, jak opiekuńczość, kreatywność przy zabawach z maluszkiem, czy spokój i opanowanie. Wasz związek wskoczy na wyższy poziom, dotychczas dla Was nieosiągalny.

Monotonia! Jaka monotonia?

Każdy dzień wygląda tak samo, ale dla Ciebie staje się to piękne. Nie wyobrażasz sobie, że nie nakarmisz maluszka, czy nie zmienisz pieluszki (wybór pieluszek Bambo Natur firmy Abena na stronie). Każdego dnia obserwujesz jak bobas zmienia się, możesz na niego patrzeć godzinami i nie nudzi Ci się to w ogóle. Ba…ciągle Ci mało.

Szczęśliwa

Połóg minie, sińce i przekrwione oczy z niewyspania również, a piersi i sutki od karmienia po jakimś czasie przestaną boleć, zaś Twój maluszek będzie z Tobą już do końca życia i to jest najważniejsze. I właśnie to sprawia, że czujesz się najszczęśliwszą kobietą na świecie!

Jedna myśl w temacie “Nowa, lepsza Ty

  1. Dzieci dają siłę i energię w długiej perspektywie. Impuls do zmian i rozwoju swojego Ja. Nawet jeśli dziś czujesz się zmęczona i niewyspana, to i tak wiesz, że następnego dnia mały uśmiech Twojego dziecka da Ci ogrom energii.

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s