…u hu ha, u hu ha nasza zima zła!

Skóra naszego maluszka jest niezwykle delikatna i osiąga odpowiednią strukturę dopiero, gdy dziecko ma pięć lat. Dlatego tak ważna jest pielęgnacja i ochrona. Szczególnie zimą, gdy temperatury spadają poniżej zera, szybko zmienia się wilgotność powietrza i szaleje mroźny wiatr. Z małym dzieckiem lepiej nie wychodzić na zewnątrz, gdy temperatura spada poniżej -10 stopni C. Na co jeszcze zwrócić uwagę i jak chronić skórę naszego maleństwa w chłodne dni?

Jakie kosmetyki wybierać?

Zimą z naszym dzieckiem na spacery powinniśmy wychodzić. Wzmacnia to jego organizm, poprawia sen i apetyt. Wychodzić, ale nie gdy na zewnątrz jest poniżej -10 C. W pozostałe dni, jak najbardziej tak, trzeba jednak zadbać o odpowiednią ochronę skóry. Jak to zrobić? Po pierwsze warto dokładnie czytać skład danego kosmetyku i unikajmy, takich preparatów, które zawierają wodę. Środek taki może powodować podrażnienie, gdyż po prostu zamarza na skórze naszego dziecka (umieść produkt na 24 h w lodówce i sprawdź gramaturę substancji). Drugą ważną sprawą jest witamina A, która nadaje skórze maluszka odpowiednie natłuszczenie. Trzecią kwestią jest ochrona przed promieniowaniem UV – przy zakupie produktu – warto również sprawdzić, czy dany krem lub maść w swoim składzie posiada filtry. Oczywiście 20 w zupełności powinna wystarczyć. Twarz i rączki maluszka przed wyjściem na zewnątrz można smarować również oliwką.

Najważniejszą jednak kwestią jest sprawdzenie, czy dany produkt jest certyfikowany i testowany dermatologicznie. Oczywiście warto wybierać produkty sprawdzonych producentów takich jak Abena. Produkty naszej firmy oznakowane są Skandynawskim Znakiem Ekologicznym oraz przechodzą bardzo rygorystyczne atesty Asthma-Allergy, więc zawsze masz pewność co do jakości kremów, balsamów i maści, które znajdują się w naszej ofercie.

Skuteczne smarowanie

Kremowanie i natłuszczanie twarzy, raczek i stóp maluszka najlepiej jest zacząć 30 minut przed wyjściem na zewnątrz. Substancja będzie miała czas, aby wchłonąć pod skórę i odpowiednio ją ochronić (oferta produktów firmy Abena Polska w sklepie internetowym). Pamiętajmy również, żeby za każdym razem jak w chłodniejsze lub wietrzne dni wychodzimy z maluszkiem na zewnątrz, nałożyć na buźkę flanelową pieluszkę lub tetrę, która ochroni dziecko, przed „złapaniem zimnego powietrza”, które może przedostać się do płuc! Oczywiście również ubieramy naszego malca cieplej. W przypadku sporych temperatur poniżej zera, jak to miało i ma miejsce obecnie w Polsce, lepiej zostać w domu i nie wychodzić z małym dzieckiem na spacer.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s