Gdy mamy w domu alergika

Wiosna, wiosna, ach to Ty – śpiewał Marek Grechuta. Nie da się ukryć, że po szarej jesieni i ciemnej zimie bez śniegu, wszyscy z niecierpliwością wyczekują pierwszych słonecznych i cieplejszych dni. Wiosnę lubi każdy! Należy jednak pamiętać, że okres ten może być niebezpieczny dla naszych dzieci. To wina przede wszystkim pyłków. Czy Twoje dziecko jest alergikiem? Jak sobie radzić z wiosennym pyleniem drzew i kwiatów? Sprawdź nasz kolejny wpis na blogu Abena Bambo Nature.

Pyłki wszędzie

Na wiosnę pyłków jest całe mnóstwo. Ogromne ilości rozsiewane przez wiatr stanowią ogromne zagrożenie dla alergików. Warto dodać, że pylenie występuje nie tylko na wiosnę, ale także w środku zimy. Co pyli? Wszystkie rośliny i drzewa. Olchy, brzozy, potem trawy i zboża, a następnie bylica. Tak więc jeśli twój maluszek jest alergikiem, to możesz zmagać się z kichaniem i smarkaniem cały rok.

Czy moje dziecko jest alergikiem?

Katar, kaszel oraz łzy cieknące z oczu, podobnie jak w przypadku przeziębienia, są to podstawowe objawy uczulenia. Oczywiście na pierwszy rzut oka trudno jest rozróżnić, czy to uczulenie, przy początki choroby. Jeśli jednak nie ma gorączki, a kichanie i smarkanie zaczynają się nagle (np. po powrocie z dworu, po podlewaniu przebywaniu w pokoju z dużą ilością kwiatów etc.), to możemy być już pewni, że to nie grypa, a uczulenie na pyłki właśnie. Skoro mamy wstępną diagnozę należy udać się do lekarza. Pediatra powinien skierować nas do alergologa, który w przypadku stwierdzenia alergii przepisze dziecku odpowiednie leki. Warto dodać w tym miejscu, że normalne antybiotyki stosowane podczas przeziębień/grypy nie działają na organizm, który jest uczulony. A preparaty przepisane prze alergologa jedynie usuwają skutki, a nie uczulenie. Następny krok, to ustalenie na co nasze dziecko jest uczulone i w tym celu musimy wykonać test i potem odczulanie. Badania można wykonać dopiero gdy wszystkie objawy u dziecka miną, często bywa tak że dopiero po zakończeniu okresu pylenia. Jeśli z testów wynika, że twoje dziecko ma alergię i ciężko znosi pylenie pomyśl koniecznie o odczulaniu. Ten „zabieg” także robimy po sezonie, a przed kolejnym. Warto dodać, że alergicy źle znoszą nie tylko pylenie roślin i drzew, ale także kurz i wszelkiego rodzaju pyłki, które chętnie „chowają się” w dywanie. Tak więc, lepiej dla naszego maluszka alergika jeśli w domu nie ma dywanów. Pamiętaj także o tym, że alergicy mogą nie tolerować miodu! Dobrze także jeśli zaopatrzymy się w oczyszczacz powietrza.

 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s