…no to co? Jeszcze jedno dziecko!

Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw, jesteście gotowi na kolejne dziecko. Przy innej okazji napiszemy o plusach i minusach różnicy w wieku pomiędzy rodzeństwem. W tym wpisie na blogu Abena Bambo Nature skupimy się bardziej nad tym, jak przygotować się do kolejnej ciąży. Decyzja już została podjęta.

Zaczynamy!

Podobnie jak w przypadku pierwszej ciąży. Rodzice muszą wykonać podstawowe badania, czy nie mają żadnych problemów ze zdrowiem. Tarczyca, cukrzyca, problemy z ciśnieniem i bóle w kręgosłupie, wszystkie te potencjalne zagrożenia należy dokładnie przebadać. Ważne, aby kobieta zrobiła cytologię i posiew bakteriologiczny, które wykluczą ewentualne infekcje intymne. Oczywiście należy wrócić do odpowiednich, zdrowych nawyków tj. dieta i ruch. Odstawiamy alkohol, przestajemy palić papierosy i zmniejszamy spożycie kawy. Wszystkie złe przyzwyczajenie zmniejszają szanse na zapłodnienie i zwiększają ryzyko uszkodzenia płodu.

Ważne nawyki

Musisz wrócić do odstawienia leków. Unikaj wszelkiego rodzaju tabletek na ból, w razie potrzeby weź paracetamol, odstaw pigułki antykoncepcyjne oraz zacznij przyjmować kwas foliowy. Oczywiście skontaktuj się z lekarzem prowadzącym co do suplementacji diety. A propos lekarzy. Jeśli nie byłaś zadowolona z poprzedniego prowadzenia ciąży, to po prostu zmień ginekologa lub klinikę, gdzie chcesz rodzić. Oczywiście staraj się unikać środków chemicznych, promieniowania rentgenowskiego, dymu papierosowego, czy co ostatnio wywołuje spore obawy na świecie, podróży do egzotycznych krajów, gdzie szaleje wirus zika, o którym naukowcy wiedzą jeszcze stosunkowo mało.

Cisza i relaks

Nie stresujcie się, nie myślcie o tym zbyt dużo. Owulacja zwykle zachodzi w połowie cyklu, więc po prostu dużo kochajcie się, a na pewno krótce po raz kolejny zostaniecie najszczęśliwszymi rodzicami na świecie. Powodzenia!

ps. a jak już się urodzi maluszek, to wiedzieć gdzie szukać pieluszek i chusteczek:) …na www.abenasklep.pl , a dodatkowych informacji o naszych produktach na www.bambonature.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s