O co chodzi(k)?

Czy chodzić to dobre rozwiązanie? Zdecydowanie nie! Zaburza naturalne procesy rozwoju naszego maluszka. Chodzik, to wynalazek, który ma „zaspokoić rodzicielską troskę o bezpieczeństwo dziecka podczas upadku”, kiedy nasz bobas uczy się stać i nic więcej…żadnych innych wymiernych korzyści! Polecamy nasz kolejny artykuł na blogu Abena Bambo Nature.

No to od początku!

Zanim przejdziemy do plusów, których w sumie nie ma, to napiszmy o minusach stosowania chodzików. Po kolei:

  • Obciążenie nóżek i miednicy,
  • Gwałtownie przyspiesza naturalny proces chodzenia u dziecka,
  • Złudzenie w podświadomości dziecka, że potrafi chodzić,
  • Dziecko nie uczy się ostrożności, gdyż nie upada,
  • Zaburzenia oceny odległości, łapaniem balansu,
  • Rozleniwia maluszka

Mało tego. Od lat trwa dyskusja o prawnych ograniczeniach i sprzedaży chodzików w UE i Kanadzie. W 2004 roku wprowadzono nawet zakaz sprzedaży tych produktów na terenie niektórych Skandynawskich Państw. Obecnie UE ściśle reguluje przepisy dotyczące budowy i atestów chodzików, które są sprzedawane w Europie. Zatem jeśli już chcesz kupić to pomocne urządzenie, to lepiej zainwestuj w produkt renomowanej firmy, a nie chodzi ze straganu za rogiem. Miej na uwadze bezpieczeństwo i prawidłowy rozwój swojego maluszka!

I tak kupię chodzik

Skoro już zdecydowaliście się na zakup chodzika, to dokonajcie dobrego wyboru. Atestowany, dobrze dopasowany i stosujcie urządzenie nie częściej niż godzinę dziennie. Jako odpowiedzialni rodzice powinniście uświadomić sobie, że poza chodzik nie daje waszemu dziecku żadnych korzyści. Źle rozwija jego psychikę i ciało. Kupujecie, bo chcecie mieć spokój w ciągłym patrzeniu na maluszka, czy przypadkiem nie zrobi sobie” kuku”. Zrobi i to nie raz. A Waszym obowiązkiem, jako rodziców jest zadbanie o to, że jak uczy się wstawać i chce chodzić, to musicie poświęcić maluszkowi więcej uwagi, aby tych guzów i siniaków było jak najmniej. Ten okres jest przejściowy i potrwa kilka tygodni, warto zatem skupić się na prawidłowym rozwoju swojego dziecka, a nie kupować „wątpliwe pomoce rozwojowe”.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s