Wakacyjne nauczanie

Wakacje z dziećmi, niezależnie od wieku to wyzwanie i nowe doświadczenie, zarówno dla rodziców, jak i ich pociech. Noworodek, który pierwszy raz widzi piasek i wodę boi się. Woli spokojniejsze miejsce w rodzicielskich ramionach. Już trochę starsze dziecko oswojone z naturą z przyjemnością bawi się na plaży i w wodzie. Co sprawia, że musimy być czujni i mieć „oczy wokół głowy”. Na każdym etapie uczymy się czegoś nowego, szczególnie podczas wakacyjnych podróży i wypoczynku.

Komfortowy bobas

Aby Twój maluszek z przyjemnością mógł zdobywać nowe doznania i wiedzę należy zadbać, aby nic nie krępowało jego ruchów. Warto zatem zatroszczyć się o odpowiednie pieluszki dla naszych najmłodszych (sprawdź ofertę Bambo Nature na stronie http://www.bambonature.pl/  lub https://www.abenasklep.pl/Bambo-Nature(2,1972,).aspx) które idealnie dopasują się do ciała maluszka i nie będą krępowały jego ruchów. Po drugie, poza wygodnymi pieluszkami, warto zadbać o przewiewne ciuszki bez gumek i pasków. Po trzecie pozwól dziecku na swobodę i radość, malec nie musi cały czas siedzieć na kocu, czy w łóżeczku. Oczywiście ochrona skóry jest najważniejsza, ale o tym pisaliśmy już wcześniej (https://abenapoland.wordpress.com/2015/07/01/przed-nami-upalne-dni-nie-zapomnij-o-ochronie-dziecka/ )

Zabawy na świeżym powietrzu

Nawet nie wiesz, jak ważna jest wspólna zabawa. To nie tylko radość, ale także rozwijanie sprawności fizycznej, poprawa koordynacji ruchowej, równowagi i szybkości. Ruch na świeżym powietrzu wzmacnia pewność siebie i odwagę naszego dziecka. Dla bobasa, będzie to zabawa przy linii morza, ale przed starszym dzieckiem stoją już „poważniejsze wyzwania”. Na przykład taki zjazd ze zjeżdżalni? Dla dziecka to nowe, duże wyzwanie, któremu jeśli podoła, to wzmocni swoje ego. Dziecko potrzebuje tego. Nie zapominajmy, że zabawy na świeżym powietrzu, niezależnie od wieku dziecka, pomagają nawiązywać relacje z innymi dziećmi, uczą również przestrzegania reguł, zachowań i zasad, których dziecko w innych warunkach nie miałoby okazji poznać (kolejka do zjeżdżalni, dzielenie się zabawkami etc.)

Bezpieczeństwo

Podczas zabaw na świeżym powietrzu warto pamiętać także o bezpieczeństwie. Oczywiście im nasze dziecko jest starsze, tym bardziej samodzielne, a co za tym idzie martwimy się o jego bezpieczeństwo. Może trudno uwierzyć, ale co roku mnóstwo małych dzieci gubi się na dworcu, plaży, czy basenie, przez nieuwagę rodziców. Warto zatem na wakacjach kupić dziecku gumową bransoletkę z imieniem i numerem telefonu, bądź też włożyć karteczkę z danymi kontaktowymi do spodni. W kryzysowej sytuacji pozwoli to nam i dziecku zaoszczędzić sporej dawki nerwów.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s