Zalety drzemki

Z każdym kolejnym tygodniem nasz maluszek śpi coraz krócej. Cieszy się urokami dnia. Poznaje otaczający go świat. To już nie te pierwsze miesiące, kiedy spał po bez przerwy i budził się jedynie co 3, 4 godziny na cycka i przebranie pieluszki. Zapomnijcie! Dzień należy do naszego maluszka, a intensywność i energia, która eksploduje z bobasa jest porażająca. Jest jednak jedna nadzieja – drzemka w czasie dnia.

Zalety drzemki

My mamy chwilkę dla siebie, ale to maluszek korzysta na tym najbardziej. Po pierwsze duże zmęczenie powoduje u dziecka rozdrażnienie i rozbudzenie, dlatego zalecana jest dzienna drzemka, która pozwoli spokojnie zasnąć naszemu maluszkowi w nocy! Proste prawda? „Nie przeciągamy maluszka”. Pozwólmy wypocząć w dzień, najlepiej po obiedzie. Ważne by obserwować dziecko i korygować godziny pobudek i snu, tak aby trzymać się sztywno godzin, w których kładziemy dziecko spać. Pomoże nam to w lepszym wychowaniu dziecka, narzuca dyscyplinę, ale także daje nam chwilę dla siebie. Oczywiście dziecko nie powinno spać w dzień zbyt długo, wtedy może mieć problemy z zaśnięciem w nocy.

Zdrowe drzemki

Dzienna drzemka sprawia, że nasz maluszek wyrabia w sobie dobre nawyki, ale i wspomaga swój rozwój umysłowy. Mowa tu o koncentracji i odporności. Przemęczony organizm trudniej stawia czoła infekcjom i przeziębieniom. Brak snu, to brak koncentracji, podobnie jak u dorosłych. Powoduje to niedokładne wykonywanie czynności, ospałość i niedbalstwo. Co w konsekwencji może frustrować bobasa, a to już prosta droga do zaniżania samooceny. Dziecko ma problemy z wykonywaniem prostych czynności dokładnie. Dzienne drzemki pozwalają również utrzymać idealną wagę naszego malca. Niewyspanie, to podwyższone hormony, które odpowiadają za apetyt. Dziecko je więcej niż powinno.

Wspólne chwile

Najlepsze jest usypianie do drzemki. Nasz bobas uwielbia, gdy mamusia leży tuż obok, głaszczę go po główce i szepcząc miłe słówka do ucha. Usypianie wzmacnia więź, buduje dobre relacje i samoocenę naszego maluszka. Same plusy z ta drzemką, prawda!

Jedna myśl w temacie “Zalety drzemki

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s