Jak dbać o stopy naszego dziecka?

Czy w ogóle należy „jakoś wyjątkowo” zajmować się stopami naszego maluszka? Tak! Kondycja stóp maluszka będzie miała wpływ na jego życia w kolejnych lata. Dlatego warto jest zadbać o tę delikatną część ciała już od momentu urodzenia.

Pielęgnacja i odpowiedni dobór obuwia

Ważna jest pielęgnacja, więc smarowanie oliwką (np. po kąpieli), jest jak najbardziej wskazane. Polecamy tu produkty Abena Polska dostępne w sklepie internetowym na stronie www.abenasklep.pl. Należy również pamiętać o odpowiednim doborze skarpetek, tak aby nie były zbyt ciasne i ograniczały ruchów bobasa. Lepiej wybierać te bawełniane, niż z materiału syntetycznego. Podobnie z butami. Powinny być z dobrą amortyzacją, bez sztywnego zapięcia i zbudowane z miękkiego, oddychającego materiału. Nie zakładamy dziecku klapek i tzw. japonek. Rozmiar stopy zaś mierzymy regularnie, tak aby nie zakładać na stópki zbyt małego obuwia. Bobas rośnie szybko, więc częsta zmiana obuwia jest nieunikniona.

Drobne radości

Warto również zachęcać bobasa do chodzenia na boso, czy to po piasku, czy też trawie. Świetnie buduje to rozwijające się mięśnie stóp. Nie należy także zbyt szybko stawiać dziecko do pionu i zmuszać do chodzenia. Każdy malec ma własne tempo rozwoju i powinniśmy się tego trzymać. Dodatkowo  liczne masaże i codzienne buziaki sprawiają, że stopu naszego bobasa są zdrowe i rozwijają się prawidłowo. Tak więc całujmy stoki naszych brzdąców jak najczęściej.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s