Zatrudniamy nianię!

Czuła, miła, kreatywna, odpowiedzialna i punktualna. Takich cech z całą pewnością szukamy u opiekunki naszych dzieci.  Czy istnieje taka niania? Jak znaleźć idealną opiekunkę i czy można do końca zaufać obcej osobie, która ma zajmować się naszymi kochanymi dziećmi?

Trudny wybór

Trzeba wracać do pracy, a nie mamy nikogo bliskiego, kto mógłby odpowiednio zająć się naszymi ukochanymi dziećmi. Pozostaje nam żłobek lub przedszkole, albo niania. Wybór jest trudny, dlatego w pierwszej kolejności należy zastanowić się kogo, tak naprawdę szukamy? Młoda, czy starsza opiekunka? Czy niania powinna tylko zajmować się dziećmi, czy również niektórymi domowymi obowiązkami? Są również bezwzględne warunki, które niania powinna spełniać tj. nie palic papierosów, pić alkoholu, być zdrowa i schludna. A może opiekunka rodzaju męskiego? Czasami nie jeden Pan jest bardziej opiekuńczy i odpowiedzialny niż jedna młoda dziewczyna. Często osoby szukające i chcące oszczędzić pieniądze swój wzrok kierują w stronę kobiet zza wschodniej granicy. Warto jednak w tym przypadku sprawdzić znajomość języka i akcent, tak aby dziecko nie łapało złych nawyków nowy. Co ważne, czasami dobrym wyborem jest niania z innego kraju tj. Hiszpania, czy Włochy, które mogą powoli oswajać nasze maleństwo z innym jeżykiem obcym. W niektórych domach, jest to wręcz pożądana zaleta. Poszukiwania zacznij od rozmowy ze znajomymi. Rekomendowane osoby już na starcie mają większy kredyt zaufania wśród rodziców. Na rynku są dostępne także agencje pracy, które oferują i polecają opiekunki. Taka usługa kosztuje około 500 zł, ale możemy znaleźć kogoś, kto idealnie zaadoptuje się do warunków i atmosfery panującej w naszej rodzinie.

Casting czas zacząć

Idealna niania nie musi mieć dyplomów i certyfikatów, musi po prostu być dla Waszej rodziny najlepsza. Dzieci powinny ufać i lubić opiekunkę i tymi wartościami kieruj się przy wyborze idealnej niani. Na spotkaniu należy ustalić warunki pracy i zakres obowiązków. Wszystkie ustalenia powinny być jasne i czytelne. To czego oczekujesz, jak i na jakich płaszczyznach nie robisz przeszkód przyszłej niani. Pierwsze spotkanie najlepiej zaaranżować w domu, przy wszystkich domownikach. Do ustalenia pozostała jeszcze wysokość zarobków i długość pracy. Jeśli wszystko jest OK i dzieci lubią opiekunkę warto zadbać o ciągłość pracy, żeby nie zmieniać kogoś, kogo dzieci polubiły. A po pierwsze. Idealną nianię trudno jest znaleźć, jest jak prawdziwy skarb i członek rodziny. Więc jeśli ktoś świetnie wywiązuje się ze swoich obowiązków, to okażmy drugiej osobie szacunek i zaufanie.

Sprawdzać, czy nie sprawdzać?

Zdecydowanie sprawdzać. Musi minąć sporo czasu, gdy zaufamy opiekunce, więc warto kontrolować i sprawdzać. Kamery? Dlaczego nie. Warto jednak wspomnieć o tym niani. Podobnie jak dobrze jest unikać regularności tj. czasami wracaj z pracy o różnych godzinach, zrób niezapowiedziane zmiany w planach etc. pozwoli to zauważyć, czy np. niania przed chwilą nie oglądała TV, czy paliła na balkonie papierosa.

Poszukiwania często są długie i żmudne. Ale jeśli już uda nam się znaleźć idealną opiekunkę dla naszych dzieciaków, to bez wątpienia jest to prawdziwy, pomocny  skarb.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s