Jesienna ciąża, czyli jak walczyć z katarem i kaszlem?

Jak walczyć z przeziębieniem w ciąży? Które leki i preparaty mogę zażywać? Czy choroba ma wpływ na płód oraz czy są jakieś dobre, sprawdzone domowe sposoby na radzenie sobie z przeziębieniem w ciąży? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w kolejnym wpisie na naszym blogu Abena Bambo Nature.

Gorączka

W ciąży gorączka zaczyna się od temperatury 38 stopni Celcjusza i w górę. Jeśli po kilku dniach taki stan się utrzymuje, to należy pójść do lekarza. Warto jednak samemu spróbować obniżyć temperaturę ciała, jednak pod żadnym pozorem nie można stosować leków zawierających ibuprofen. W pierwszym trymestrze zabroniona jest także aspiryna i jej pochodne. Wszystkie wyżej wymienione leki są niezwykle groźne dla płodu, które mogą powodować wady rozwojowe. Po konsultacji z lekarzem można zażywać, ale w małych ilościach i tylko przez dwie, trzy doby paracetamol.

Grypa

Gorączka, to jeden z pierwszych objawów grypy, zatem warto w porę przeciwdziałać. Po pierwsze w okresie zachorowań unikaj dużych zgromadzeń i skupisk ludzi, którzy przenoszą zarazki. Myj ręce po powrocie do domu, pij gorącą herbatę z dziką różą, bzem lub malinami. Trzeba się wyleżeć. Domowy sposób to także preparat z soku z cebuli, imbiru i cytryny. Mało smaczne, ale bardzo rozgrzewające. Warto także rozważyć zaszczepienie się przeciw grypie przed zajściem w ciąże.

Ból gardła

Obalamy mit. Miód w dużych ilościach podrażnia gardło i wydłuża proces dochodzenia do pełni zdrowia. Do płukania gardła najlepsza jest szałwia i woda z solą lub sodą oczyszczoną. Wszelkiego rodzaju tabletek powinniśmy unikać lub też ograniczyć do minimum.

Kaszel

W tym przypadku należy jak najszybciej udać się do lekarza, który oceni, czy problem nie dotyczy oskrzeli. Jest różnica miedzy suchym i mokrym kaszlem, w niektórych przypadkach lekarz może zalecić stosowanie antybiotyku. Najlepszym sposobem są jednak napary ziołowe i inhalacje. Pod żadnym warunkiem nie zażywaj leków, które mają w składzie kodeinę i guajakol.

Katar

Najlepszymi przyjaciółmi kataru są czosnek i cebula, zatem do dzieła. Nie lekceważ pierwszych objawów kataru. Dodatkowo dużo witaminy C, inhalacje z soli fizjologicznej lub wody morskiej. Nie należy stosować kropli obkurczających śluzówkę nosa oraz posiadających w swoim składzie pseudoefedrynę.

Zasada jest prosta. Przy przeziębieniu w ciąży należy w pierwszej kolejności zostać w domu i spróbować domowych sposobów naszych babć. Jeśli po 48 godzinach nie widać poprawy, to idziemy do lekarza. Na własną rękę nie stosujemy żadnych lekarstw, czy tak bardzo obecnie popularnych suplementów. Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć wszystkich przyszłym mama dużo zdrowia.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s