Kosmetyki do pielęgnacji ciała dla kobiet w ciąży

Kosmetyki to nierozerwalny atrybut każdej kobiety. W ciąży, ciało kobiet zmienia się, zatem wszystkie Panie powinny być świadome tego, że w okresie tym należy zaprzyjaźnić się z innymi kosmetykami do ciała. Po pierwsze warto, nie tylko zadbać o swoją skórę, ale należy pamiętać o bezpieczeństwu dziecka, więc niektórych kosmetyków po prostu nie należy używać. Ale, po kolei!

Kosmetyczka w ciąży

Już od pierwszych dni ciąży warto jest zadbać o swoją skórę, która z każdym kolejnym dniem będzie poddawana coraz większym naciskom i zacznie się rozciągać. A konsekwencje tego rozciągania zobaczysz po porodzie. Zatem już od pierwszych dni ciąży należy nawilżać skórę w okolicach brzucha i ud. Bez wątpienia polecamy w tym przypadku produkt firmy Abena Polska, czyli oliwkę w spray’u (https://www.abenasklep.pl/OLIWKA-W-SPRAYU-200ml-6666(3,2177,77).aspx ). Produkt świetnie chroni skórę przed zerwaniem włókien kolagenu i elastyny, czyli gdy przed powstawaniem blizn i rozstępów.

Zadbać należy również o piersi. Poprawa krążenia i elastyczności, tak aby zachować jędrność. Czy natłuszczanie i nawilżanie i to w okresie ciąży, a nie tylko w trakcie karmienia piersią. Bo właśnie okres przed porodem jest najbardziej wymagającym dla kobiecych piersi, a nie laktacja. Kolejnym ważnym miejscem pielęgnacji są okolice intymne kobiety. Zmiany hormonalne mogą wywoływać suchość lub podrażnienia. Dlatego polecamy stosowanie nie tylko żeli intymnych, ale także olejków do masażu krocza, które poprawią ukrwienie okolice narządów płciowych kobiety.

Równie ważne

Równie ważne są także ręce i stopy, które w trakcie ciąży puchną. Na nogach mogą pojawić się żylaki. Na zmęczone nogi nie wystarcza same kąpiele z solą, warto zaopatrzyć się w krem do rąk, czy też maść do nóg. W sklepie internetowym Abena Polska kupić można krem do rąk (https://www.abenasklep.pl/KREM-DO-RAK-PERFUMOWANY-500ml-6656(3,2177,40).aspx) , balsam do pielęgnacji skóry (https://www.abenasklep.pl/BALSAM-DO-PIELEGNACJI-SKORY-NIEPERFUMOWANY-100ml-6(3,2177,108).aspx )  i balsam do ciała w większym opakowaniu, 500 ml (https://www.abenasklep.pl/BALSAM-DO-PIELEGNACJI-CIALA-PERFUMOWANY-500ml-6655(3,2177,38).aspx ) Dbając o nogi nie zapominajmy o lekkim i nie uciskającym obuwiu oraz zima, o ciepłych skarpetkach. Latem zaś nasza skóra narażona jest na ostre promienie słoneczne. Oczywiście powinniśmy ich unikać, a najlepiej stosować również niektóre kremy i środki na przebarwienia, które może wywołać nadmierne korzystanie ze słońca.

Znajdź zatem w swojej ciążowej kosmetyczce miejsce na produkty Abena Polska, których skład i jakość gwarantowane są przez międzynarodowe certyfikaty i wieloletnie doświadczenie duńskiej firmy Abena.

Więcej na www.abenasklep.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s