Co można, a czego nie powinno się pić w ciąży?

Oczywiście temat alkoholu jest jasny, w tym tekście na blogu Abena Bambo Nature chce wspomnieć o innych substancjach i płynach, które lepiej żeby kobiety w ciąży nie piły.

Na początek ziółka

Po pierwsze wszelkiego rodzaju zioła w dużych ilościach są szkodliwe, bo po prostu mają bardzo silne działanie. Ba, czy wiedziałaś, że niektóre składniki ziół mogą być szkodliwe dla kobiet w ciąży? Lista jest dość sporo. Do ziół których nie powinniśmy pić w ciąży należy krwawnik pospolity, piołun, ruta, aloes, lubczyk ogrodowy, żeń-szeń, tasznik pospolity, bylica zwyczajna, senes, litwor, czy cząber ogrodowy. To tylko te najbardziej popularne. Dodatkowo zawsze przed zażywaniem jakichkolwiek ziół sprawdź skład i w jakie reakcje zachodzą z przyjmowanymi przez kobietę lekarstwami.

Oczywiście lista ziół, z których można robić napar jest sporo. Bo i korzyści z nich są ogromne. Miętę (należy wziąć pod uwagę fakt, że mięta wysusza mleko w piersiach, więc jeśli karmisz, to unikaj tego zioła), rumianek, siemię lniane, czy mniszek lekarski wciąż trzymaj w swojej przydomowej „ziołowej apteczce”.

Kofeina

Z tą kawą, to sprawa nie jest taka prosta. Oczywiście double-espresso z rana i potem jeszcze po obiedzie nie jest wskazane, wręcz odradzane przede wszystkim na ogromną ilość kofeiny. Ale łyk latte do porannego croissanta, dlaczego nie? Również nie przesadzaj z piciem herbaty, szczególnie tej ziołowej czy czekolady.

Zatem co i ile?

Zalecana, dzienna ilość to 2 litry płynów, czasami nawet 3l-3.5l, szczególnie latem. Najlepsza jest oczywiście woda, niegazowana, naturalna. Czytaj etykiety. Z racji na zagrożenie cukrzycą unikaj soków, napojów słodzonych, czy gazowanych. Soki owocowe zastąp sokami warzywnymi, które mają mniej cukrów i są bezpieczniejsze dla kobiet w ciąży. Podobnie z przetworami mlecznymi. Lepszy jest jogurt naturalny i maślanka, niż wszelkiego rodzaju smakowe i ulepszane produkty.

Na zdrowie!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s