Chłopczyk, czy dziewczynka?

Wieczne, cały czas powracające przemyślenia i domysły od pierwszego dnia, kiedy dowiedziałaś się, że jesteś w ciąży. Chłopczyk, czy dziewczynka? Do badania USG, które potwierdzi płeć dziecka jeszcze sporo czasu. Są jednak przesądy i stwierdzenia, które pozwalają nam na odkrycie prawdy dużo, dużo wcześniej. Oczywiście najczęściej, sprawdzalność tych przepowiedni jest na poziomie 50% :), ale nie przeszkadza to rodzicom w snucie domysłów. Najzabawniejsze są babcie, ciocie i mamy, które tuż po urodzeniu najczęściej mówią – „a nie mówiłam”.

Słodkie, czy kwaśne?

Słodkie to dziewczynka! Czekolady, ciastka i inne słodkości cały czas chodzą za Tobą? Już wiadomo, że będzie córeczka, jeśli zaś zajadasz się ogórkami kiszonymi, czy kapustą i śledziami, to nie ma innej opcji, urodzisz syna!

Brzuch prawdę Ci powie

To drugi najpopularniejszy przesąd, kształt brzucha. Szpiczasty brzuch to chłopak, bardziej okrągły i owalny, ale także opadnięty, to znak, że urodzisz dziewczynkę. Również uroda jest nie bez znaczenia. Mówi się, że dziewczynka podkrada mamie urodę, więc kobieta która urodziła córkę, w ciąży traci swój urok, ma problemy z włosami i cerą. Z chłopakami jest na odwrót. Mama wręcz promienieje. Nikt jednak nie zauważa tutaj, co w przypadku drugiego i kolejnego dziecka. A warto wspomnieć, że macierzyństwo jest wyzwaniem, więc to nie płeć dziecka, a właśnie liczne obowiązki związane z pierwszym dzieckiem/dziećmi wpływają na wygląd kobiety. Ale to tak na marginesie. Nie będziemy w tym artykule obalać mitów, tylko je przedstawimy. Bo jest ich całkiem sporo.

Cały zestaw przepowiedni i przesądów…

Przesądy są naprawdę dziwne. Od chłodnych stóp, aż po wydłużający się nos (chłopcy). Chodząc w ciąży cały czas się potykasz i uderzasz w ”coś” – urodzisz córkę, podobnie jeśli mama mamy, czyli babcia nie ma jeszcze siwych włosów. Najlepszy jest, że jeśli nie lubisz jeść piętek z chleba, to urodzisz chłopca. Również sen jest ważny. Śpisz w kierunku na północ – urodzisz chłopca – na południe, to córki. Co do kierunków, to również miejsce pierwszego kopniaka w brzuszku jest ważne. Czy wiedzieliście, że jeśli będzie to po stronie prawej, to urodzisz córkę, a jeśli po lewej to syna? Wróćmy jeszcze na chwilę do urody, a właściwie wagi. Dodatkowe kilogramy, które w ciąży odkładają się kobiecie na brzuchu to wina/zasługa syna, natomiast te wszystkie dodatki, które idą przyszłej mamie w biodra i uda, to już zdecydowanie wina córki.

Przesądów pewnie jest zdecydowanie więcej, napiszcie nam w komentarzach, o tych o których nie wspomnieliśmy wyżej. Pewnie co region, to inne gusła. Jedno jest najważniejsze. Wszędzie powtarza się i życzy tego, że nie ważne, czy chłopak, czy dziewczyna, ważne żeby nasze dziecko było zdrowe.  My dodamy od siebie, że również nie musisz się martwić o płeć dziecka, bo i tak wszystkie pieluszki z naszej oferty Bambo Nature będą idealnie pasowały na Twojego bobasa.

Oficjalny sklep Abena Polska na stronie.

Więcej o produktach Bambo Nature na stronie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s