Wielkanoc z naszym bobasem

Rodzice. Nowe wyzwania, nowa rzeczywistość. Każdy kolejny dzień jest inny. Zmieniają się priorytety. Dla naszych ukochanych dzieci – wszystko! Dla młodych rodziców jest to bardzo wymagający okres, ale i z drugiej przynoszący ogrom satysfakcji, dumy i radości. Przed nami Wielkanoc. Święta. Czy trzeba jakoś specjalnie przygotowywać się do tego okresu? Na co zwrócić uwagę? O co należy się zatroszczyć? Zapraszamy do przeczytania kolejnego wpisu na naszym blogu Abena Bambo Nature.

Wielki Tydzień

Wielkanoc coraz bliżej. Sprzątanie, pieczenie babek i mazurków, przygotowywanie potraw, zakupy i robienie drobnych prezentów na Zajączka. Z małymi dziećmi wszystkie te czynności robią się mniej ważne. Karmienie piersią, zmiana pieluszek, czy jeśli dzieci są już większe, dbanie o posiłki, zabawę i rozwój maleństwa. To dla każdych młodych rodziców jest najważniejsze, więc w okresie poprzedzającym Wielkanoc warto jest dzielić się obowiązkami z mężem, czy najbliższymi, tak aby mama miała chwilkę odpoczynku i spokoju. Oczywiście Wielkanoc to świetna okazja do wspólnych zabaw kiedy dzieci są już większe. Malowanie pisanek, robienie koszyczka ze święconką, wypieki. Idealny czas na naukę poprzez zabawę.

Wielka Sobota

Warto jest pielęgnować tradycję. Dziś laickość wypiera świeckość, jednak dopiero z czasem człowiek uświadamia sobie i żałuje, że nie kultywował w domu tradycji religijnych. A przecież Wielkanoc to takie wesołe i radosne Święta. Najważniejsze dla chrześcijan. Dlatego w Wielką Sobotę zabierz maluszka do kościoła na święcenie. Mniejsze dzieci pewnie prześpią w wózeczku, większe traktują kościół jako miejsce do pobiegania i pobawienia się z innymi dziećmi. Więc 30-minutowy spacerek i świecenie można śmiało potraktować jako coś przyjemnego.

Świąteczne śniadanie

W należności od wieku dziecka, należy pamiętać o menu. Jajek z majonez z całą pewnością bobasowi nie podsuwamy pod nos, a i starsze dzieci lepiej żeby trzymały się swojego sprawdzonego menu. Oczywiście czekoladowe króliki, zające i ciasta to ulubione potrawy wszystkich dzieci. Pilnujmy jednak żeby nasze pociechy zjadły w tych dniach coś treściwszego, tym bardziej że ciocie, babcie i wujkowie słodyczami obdarowywać będą nasze dzieci w liczbach nieskończonych.

Lany poniedziałek

Tu umiar. W przypadku małych dzieci oczywiście należy mieć na uwadze pogodę, żeby przypadkiem zmoczone i spocone z podekscytowania dziecko nie zachorowało lub co gorsza nie złapało zapalenia płuc. Tak, więc umiar i rozsądek zalecany.

A tak poza tym, to należy okresem tym cieszyć się i radować, szczególnie w rodzinnym gronie. Czas płynie nieubłaganie. Nasze maluszki dorastają bardzo szybko i z całą pewnością Wielkanoc powinna zapisać się w ich pamięci bardzo radośnie i pozytywnie.

Wesołych Świąt

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s