Zawsze wyjątkowy Dzień Dziecka

Tylko nie mówcie, że nie wiecie jaki dzień dziś mamy? Nie ważne czy masz 6 lat i czekasz na najnowsze klocki Lego „Star Wars”, czy 45 lat i nie możesz doczekać się telefonu od swojej mamy lub taty z miłymi życzeniami. Wszyscy jesteśmy dziećmi i 1. czerwca jest nasze Święto:)

Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia

Po narodzinach dziecka wszystko się zmienia. I to jest fakt! Brak miejsca na egoizm, nieodpowiedzialność, czy o braku czasu już nie wspominając. Nasze dzieci są dla nas wszystkim. I nieważne, czy są noworodkami, maluszkami, czy już dorosłymi osobami. Na zawsze będą naszymi dziećmi. Dzieci to ogromny skarb i bez wątpienia odkąd mam swoje dzieci, to jeszcze bardziej lubię obchodzić Dzień Dziecka, dlaczego? Bo uświadamiam sobie, jak bardzo moi rodzice mnie kochają. Od zawsze. I to jest piękne.

Doceniam miłość rodzicielską, wyrozumiałość i przebaczenie, kiedy sięgam wstecz i przypominam sobie zdarzenia, w których rodzice zawsze stali za mną i byli dla mnie oparciem. Kiedy przypominam sobie chwile, gdy ich raniłem, a oni wciąż mnie kochali. Nieważne co by nie zrobił. Zdarzyło się!  Nie ważne czego bym nie powiedział. Wiedzieli, że po prostu nie zdążyłem „ugryźć się w język ”. Prawdę o byciu dzieckiem odkrywasz na nowo, kiedy jesteś dorosły i sam masz dziecko. Wtedy to jeszcze bardziej doceniasz swoje szczęśliwe i beztroskie dzieciństwo.

Czyż to nie jest piękne!

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s