Ochrona przed słońcem

Lato zbliża się wielkimi krokami. A i widać, że pogoda zaczyna się poprawiać. Jest coraz cieplej, coraz więcej słonecznych dni. Synoptycy zapowiadają kolejne upalne lato. Nie pozostaje nam nic innego jak tylko się cieszyć. Nie zapominajmy jednak o ochronie skóry naszych dzieci i to nie tylko podczas urlopu, ale każdego dnia.

Odpowiedzialni rodzice

Urlop urlopem, ale troszczyć się o skórę naszych maluszków powinniśmy każdego dnia. Słońce i wiatr mają ogromny wpływ na delikatną skórę naszego maluszka, więc bezwzględnie musimy chronić nasze maleństwo. Promienie słoneczne wnikają głęboko w skórę i mogą powodować zmiany w kodzie DNA komórek skórnych, a co za tym idzie w przyszłości powodować m.in. czerniaka. Czyli stosować filtry przeciwsłoneczne? Zdecydowanie nie! Dzieci nawet do 1. roku życia nie powinny być smarowane żadnymi kremami i olejami przeciwsłonecznymi! Najlepsze rozwiązanie, to po prostu unikać słońca. Szczególnie w upalne dni. I przykrycie tetrowa pieluszką osłonki wózka nie wystarczy. W wózeczku robi się gorąco i duszno, a to może powodować podniesienie się temperatura maluszka, co w konsekwencji może skutkować przegrzaniem i śmiercią łóżeczkową! SIDS to bardzo niebezpieczne zagrożenie, uważajmy szczególnie latem. Chrońmy nasze maleństwo przed słońcem.

Również unikaj długich podróży. W samochodzie ustaw klimatyzację tak, aby temperatura w samochodzie i na zewnątrz zbytnio nie odbiegała od siebie, unikaj również mocnych nawiewów. Oczywiście klimatyzacja w samochodzie powinna być wyczyszczona, odgrzybiona i nabita, tak aby nie podrażniać układu oddechowego naszego maleństwa. Unikaj jazdy w godzinach miedzy 10 – 17. Zresztą to samo tyczy się spacerów. W upalne dni stosuj kąpiele jako forma ochłodzenia. Częściej niż zwykle przystawiaj dziecko do piersi.

Pamiętaj noworodek nie jest jeszcze odporny na warunki atmosferyczne, ważne są szczególnie pierwsze 12 miesięcy, zatem chroń swoje maleństwo przed niepożądanymi skutkami upałów. Wakacje tuż za rogiem.

Produkty do ochrony i pielęgnacji skóry dla młodzieży i osób dorosłych dostępne są w e-sklepie Abena Polska na stronie.

Jedna myśl w temacie “Ochrona przed słońcem

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s