Jakie pieluszki dla noworodka?

Wkrótce na świat przyjdzie nasze maleństwo. Chcemy dla niego jak najlepiej. Po wyjściu ze szpitala w końcu można cieszyć się noworodkiem w domowym zaciszu. Pierwsze tygodnie życia nasz bobas spędza najwięcej czasu na spaniu. Między jedną, a drugą drzemką najczęściej noworodka karmimy i przebieramy. No i o przebieraniu będzie w najnowszym wpisie na blogu Abena Bambo Nature.

Jakie pieluszki dla noworodków?

Wybierając pieluszki dla naszego maleństwa musimy brać pod uwagę kilka czynników. Po pierwsze rozmiar i chłonność. Firma Abena Polska w swojej ofercie posiada dwa rodzaje pieluszek dla noworodków. Premature o rozmiarze 0, dla wcześniaków i bobasów o masie ciała do 3 kg. Drugi rodzaj pieluszek Bambo Nature to Newborn (rozmiar 1), dedykowane noworodkom o masie ciała w przedziale między 2-4 kg. Kolejnym rozmiarem jest 3 (Bambo Nature Mini) i te pieluszki idealnie będą nadawać się dla noworodków, które ważą miedzy 3-6 kg. Obok rozmiaru drugi ważnym czynnikiem, na który musimy zwrócić uwagę to chłonność. Pieluszka musi spełniać swoją podstawową funkcję, czyli wchłaniać mocz, utrzymywać płyn w środku, tak aby pieluszka się nie przelała. Pieluszki firmy Abena spełniają ten warunek idealnie, dzięki systemowi Top Dry, który zapewnia szybkie wchłanianie wilgoci i dzięki czemu skóra niemowlaka jest sucha, a co się z tym wiąże zmniejsza się ryzyko odparzenia. Mało tego, produkty Bambo Nature posiadają barierki ochronne, które zapobiegają przeciekaniu.

Na co jeszcze warto zwrócić uwagę?

Co jeszcze jest ważne? A no na przykład fakt, czy rzepy dobrze się przyklejają. Często zagląda się do pieluszki, czy „coś jest w środku”, sprawdzamy również jak wygląda pupa noworodka, więc rzepy pieluchy, czasami nawet kilka razy są odklejane i przyklejane. Dobrze, żeby były trwałe. Miękkość pieluszki też ma znaczenie. Chcemy przecież, żeby naszemu dziecku było wygodnie i miękko, kiedy sobie śpi w łóżeczku. Kolejne cechy to „oddychanie” oraz wchłanianie zapachu. Nie każdy produkt dostępny na sklepowej półce posiada takie walory. O ile jeszcze zapach uryny u noworodków można jeszcze znieść, bo nie jest on tak intensywny, a My jako młodzi rodzice jesteśmy zachwyceni wszystkim, co dotyczy naszym maluszków, o tyle „oddychanie” pieluszki jest bardzo ważne z punktu widzenia podrażnień skóry noworodka. Wilgoć i wysoka temperatura, która wytwarza się przy skórze noworodka, w trakcie styczności z podłożem, to główny powód tworzenia się zaczerwień i podrażnień delikatnej skóry bobasa. Teraz można temu zapobiec. Pieluszki Bambo Nature mają jeszcze jedna funkcjonalność, a mianowicie pasek pokazujący stan zapełnienia pieluszki. Teraz rodzic już wie, kiedy trzeba zmienić produkt, a tym samym do minimum ograniczamy podrażnienie skóry niemowlaka.

Wyższa półka

Wszystkie wyżej wymienione cechy są ważne. Świadomi i proekologiczni rodzice zwrócą również uwagę na kilka innych cech. Brak alergentów i perfum. Pieluszka wyprodukowana z naturalnych, odnawialnych surowców bezpieczna dla środowiska naturalnego. Recykling. Liczne certyfikaty potwierdzające, że produkt wyprodukowano w zgodzie z gospodarką środowiskową oraz że pieluszka spełnia wszystkie najbardziej wyszukane normy bezpieczeństwa. Nie każdy producent może się tym pochwalić. Warto czytać etykiety, ponieważ certyfikat certyfikatowi nie jest równy. Więcej o pieluszkach Bambo Nature można dowiedzieć się z wideo prezentacji (w j. angielskim).

Zachęcamy także do odwiedzenia strony www.bambonature.pl, gdzie można dowiedzieć się więcej o pieluszkach i pieluchomajtkach firmy Abena. Produkty dostępne w sklepie internetowym na www.abenasklep.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s