Zwierzę w domu = lepszy rozwój dziecka

Takiej tezy z całą pewnością można było się spodziewać. Warto jednak w tym przypadku dodać jeszcze, że zwierzę w domu = więcej obowiązków oraz zwierzę w domu = więcej radości. W kolejnym wpisie na naszym blogu postaramy się opisać wpływ zwierząt na rozwój naszego dziecka. Mikołajki i Boże narodzenie tuż tuż… może po przeczytaniu tego wpisu będziecie już wiedzieli jaki prezent sprawić swoim dzieciom? (no i sobie:) )

Odpowiedzialność

Zanim zaczniemy punktować plusy, kilka ważnych pytań na które należy sobie odpowiedzieć, zanim zdecydujemy się na posiadanie zwierzaka w domu.  Po pierwsze należy upewnić się, czy któryś z członków rodziny nie ma alergii. Po drugie czy rodzice będą w stanie pomóc dzieciakom w opiece nad zwierzętami. Dzieci nie zawsze i nie wszystkie obowiązki mogą/pamiętają wykonywać. Po trzecie, czy wasz domowy budżet stać na kolejnego członka rodziny, którego utrzymanie również kosztuje. No i po warto również pomyśleć o tym, kto będzie opiekował się waszym zwierzątkiem, kiedy nie będzie Was w domu?

Przyjemności

Dziecko w domu, w którym jest zwierzę zdecydowanie lepiej i szybciej rozwija się emocjonalnie i społecznie. Opieka, codzienne obowiązki i przebywanie ze zwierzętami sprawia, że nasze dzieci łatwiej odnajdują się z grupie, szybciej nawiązują kontakt, są bardziej opiekuńcze i przyjacielskie. Dodatkowo liczne obowiązki wynikające z posiadania zwierzęcia sprawiają, że dzieci uczą się opiekuńczości, wrażliwości zaradności i samodyscypliny. Według badań zwierzę w domu największy wpływ ma na rozwój dzieci poniżej 6. roku życia, a także na te które ukończyły już 10 lat. Naukowcy potwierdzają również, że zwierzęta kształtują w naszych dzieciach ich wysoką samoocenę. Najbardziej cenionymi zwierzętami, jeśli chodzi o rozwój emocjonalny dzieci, są oczywiście psy i koty. Przede wszystkim ze względu na więź i najlepszy kontakt. Zatem jeśli masz warunki, kochasz zwierzęta, to nie zastanawiaj się długo. To najszybsza droga do nauczenia dzieci odpowiedzialności i miłości.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s