Gdybym wiedziała to przed porodem!

Kiedy nasze dzieci rosną, a rosną bardzo szybko, z czasem uświadamiamy sobie jak ten czas szybko leci. Wracamy myślami do porodu, ciąży, karmienia piersią i wszystkich emocji związanych z „byciem rodzicem”. Troski, obawy, przemyślenia. Teraz po jakimś już czasie można pokusić się o małe przemyślenia, poniżej kilka „rzeczy”, o których nie miałaś pojęcia przed narodzinami dziecka, pomimo że przeczytałaś tysiąc książek o macierzyństwie, a rodzina i znajomi zasypywali Cię milionem porad.

Gdybym wiedziała to wcześniej?

Nie ma nic z przesady, jeśli słyszymy, że „dzieci dorastają tak szybko”. Powiem więcej. Dorastają bardzo szybko. Nie ma jednego złotego przepisu na bycie idealną matką, jest jednak tysiąc sposobów, aby być bardzo dobrą mamą! Twoje życie nie zmieni się diametralnie jeśli po porodzie uświadomisz sobie, że jesteś odpowiedzialna za tą małą osóbkę. Również po porodzie drugiego dziecka, wszystkie obawy dotyczące tego, czy „to drugie, będziemy kochać tak samo mocno i na równi” z pierworodnym bobasem nie mają racji bytu. Nic takiego nie ma miejsca! Uścisków i całusów nigdy za dużo! Jak to możliwe, że taka mała istotka robi tak dużo kupek? Nie ważne jak ubierzesz swoje maleństwo, ludzie podziwiając urodę naszego bobasa zawsze powiedzą na chłopca, jaka piękna dziewczynka, a na dziewczynkę, cóż za mały przystojniaczek. Wychodzenie z domu trwa 30-40 minut dłużej niż zwykle. Noworodki pachną cudownie. Największą emocją, która się w Tobie rozwinie, to poczucie winy. Druga ważna emocja, to bycie złym. Możesz, a nawet czasem powinnaś być zła! No dobra, jest też trzecie ważne uczucie. To ciągły strach, że coś złego stanie się Twojemu dziecku. To normalne. Nazywa się to macierzyństwo. Zapomnij o spaniu. Spanie jest dla słabeuszy! Nie martw się, kolka minie prędzej, czy później. Choć lepiej dla twojego zdrowia psychicznego, jeśli będzie to szybciej. To nic złego jeśli poprosisz o pomoc! Tym bardziej, że poza „ogarnięciem wszystkiego wokół dziecka” trzeba jeszcze posprzątać mieszkanie. Zapomnij o czasie wolnym. Kosmetyczki, fryzjerka. Może po roku. Oczywiście mówię o regularnym odwiedzaniu salonu kosmetycznego, a nie 30 minutowe wyjście w pośpiechu i w koszulce, w której rano wstałaś. Z każdym kolejnym dniem nabierzesz pewności siebie, a niech przypadkiem po kilku miesiącach, ktoś powie Ci co i jak powinnaś robić, to nie chciałbym być w jego skórze. No i najważniejsze. Macierzyństwo to najcięższa praca na świecie, która trwa 24/7, ale bez wątpienia najbardziej satysfakcjonująca i dająca nieskończenie wiele radość!

Gratulujemy!

 

Produkty firmy Abena Polska, linia Bambo Nature – pieluszki i chusteczki nawilżane – które polecamy każdej mamie, dostępne w sklepie i na stronie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s