Chusteczka nawilżana nie jedno ma imię

Chusteczki nawilżane nie są sobie równe. Czytać należy etykiety, bo to właśnie tam dowiemy się, czy dany produkt warto kupować, czy tez nie. Unikamy chusteczek nawilżany, które w swoim składzie mają emulgatory PEG i PPG. Są to substancje myjące pozyskiwane z rakotwórczego i trującego gazu, który może uszkadzać strukturę komórek. Jednym słowem, stosując produkty z tym glikolem osłabiasz warstwę ochronną naskórka i zwiększasz przepuszczalność. Kolejny składnik, który powinniśmy unikać, to pochodne ropy naftowej tj. silikon, parafina oraz oleje mineralne. Problem w tym, że organizm nie potrafi radzić sobie z tymi substancjami, nie może ich wydalić, więc magazynuje w nerkach, węzłach chłonnych i wątrobie, co wiąże się z problemami z metabolizmem.

W chusteczkach nawilżanych powinniśmy unikać także alkoholi, perfum i zapachów. Substancje te odpowiadają za alergie, uczulenia i mogą silnie podrażniać skórę. Na „czarnej liście” są również konserwanty syntetyczne, czyli wszelkiego rodzaju parabeny (Butylparaben, Methylparaben, Methyldibromoglutaronitrile, Imidazolidinyl Urea, Diazolidinyl Urea, Sodium Benzoate, Cetylpyridinium Chloride, Benzoic Acid, Chlorhexidine, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone) oraz syntetyczne detergenty ułatwiające pienienie, mowa tu o SLS (Sodium Lauryl Sulfate) i SLES (Sodium Laureth Sulfate).

Chusteczka dobra na wszystko

Chusteczki nawilżane, to nieodzowny atrybut każdej młodej mamy. Kupujemy często i sporo. Najczęściej przy wyborze kierujemy się ceną, wyglądem opakowania i ilością sztuk. Warto jednak przyjrzeć się bliżej etykietom i sprawdzić z czego chusteczki są zrobione. Co ciekawe wszystkie produkty mają pozytywny atest PZH, a nawet opinię, ale jeśli przyjrzymy się bliżej składowi chemicznemu, to powoli można zacząć się bać o zdrowie maleństwa. Gorszej jakości chusteczki sklejają się i co z tego, że w opakowaniu jest więcej sztuk, jak podczas używania ich wyciągamy, nie jedną a kilka sztuk, tym samym szybciej nam się  kończą. Więc w tym przypadku cena nie jest dobrym doradcą. No i te wszystkie atesty i opinie. Firma Abena Polska trzyma się jednego, tego co dobre i sprawdzone w krajach Skandynawskich. Oznakowanie duńskim Asthma and Allergy oraz Skandynawskim Znakiem Ekologicznym daje gwarancje bezpieczeństwa. Chusteczki nawilżane Bambo Nature możemy używać zawsze i wszędzie i co ważne, nawet gdy robimy to często skóra naszego maluszka nie jest zaczerwieniona i podrażniona. Produkt śmiało może być używany jako zamiennik mydła z wodą.

Jednorazowe chusteczki nawilżane stosuje niemal każdy z nas. Czy to wycierania, podcierania, czy czyszczenia skóry naszego maluszka. Lekarze zalecają jednak, aby jeśli mamy dostęp do czystej wody i mydła, to stosować tę metodę czyszczenia niemowlaka. Chusteczki nawilżane należy używać w przypadku ograniczonych możliwości. Skóra maluszka jest bardzo delikatna i wrażliwa, więc unikajmy używania chusteczek jeśli tylko możemy. A co kiedy nie możemy? Jakich chusteczek nawilżanych używać? Przecież niektóre produkty są np. z domieszką plastiku, co może uczulać skórę, a po wyrzuceniu nigdy nie ulegnie biodegradacji.

Polecamy chusteczki nawilżane Bambo Nature dostępne w sklepie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s