Jakie kosmetyki dla dzieci?

Jak to w życiu bywa, badania naukowe, liczne ekspertyzy i generalnie mądrzy tego świata, którzy chcą dla nas dobrze, co jakiś czas dochodzą do nowych wniosków. W każdej dziedzinie życia. Zalecają nam, abyśmy to, tamto, tak i owak… czyli świat się zmienia i „dziś jest trendy aby”! Dziś jest trend, aby dziecko karmić tym, tyle razy w tygodniu i tak. Dziś jest trend, aby myć dzieci tym lub w ogóle nie myć, albo myć, ale tylko wodą i mydłem. Trend za trendem. Człowiek, a tym bardziej młodzi rodzice mogą się pogubić! Czyli co w końcu można, co powinno się rozbić, a czego unikać? To samo dotyczy kosmetyków dla dzieci. Jakie i czy w ogóle używać kosmetyków dla dzieci?

Czytaj skład!

Parabeny, ftalany, oleje mineralne, konserwanty, glikole, pochodne ropy naftowej, triclosan, fenoksyetanol, czy też SLS (Sodium Laureth Sulphate), to najbardziej popularne składniki stosowane w kosmetykach, które powinny budzić Twoje wątpliwości. Nie kupuj produktów, które posiadają w swoim składzie takie właśnie substancje, czy też ich pochodne. Więcej o składnikach kosmetyków pisaliśmy na stronie Abena Polska, ważne zatem jest aby uważnie sprawdzać i czytać etykiety. Jedynie o ftalanach (sole i estry kwasu ftalowego, często baza do lakierów, klejów i farb) producent nie jest zobligowany wspomnieć na opakowaniu, zatem czytajcie uważnie. Warto również sprawdzić, czy produkt posiada certyfikat ECOCERT lub też np. Skandynawski Znak Ekologiczny, czy certyfikat Astma-Allergi Danmark.

Bez czego czasem nie można się obejść

Kremy na odparzenia, powinny zawierać tlenek cynku, który tworzy warstwę ochronną i nie zatyka skóry. Należy wybierać produkty wodoodporne, które można używać po kąpieli, działający w wodzie i wtedy, kiedy dziecko się zmoczy. Oliwka dla dzieci, której głównym zadaniem jest nawilżyć skórę i sprawić, aby była miękka i gładka. Produkt powinien zatrzymywać wilgoć, przez co skóra noworodka jest mniej wysuszona i nie łuszczy się tak bardzo. Oliwka nie powinna także podrażniać skóry bobasa. Kolejnymi produktami są mydło – produkty nie powinien odtłuszczać skóry, warto wybierać mydła o obojętnym odczynniku pH oraz mleczko, które nawilża i chroni skórę dziecka po kąpieli. Krem do twarzy, który stosujemy w przypadku działania czynników zewnętrznych, tj. słońca i mrozu. Należy dokładnie sprawdzać skład chemiczny. Kolejnym produktem w naszym niezbędniku jest puder, bardzo przydatny przy podrażnionej skórze (talk, kaolin, krzemiany, modyfikowana skrobia, a także tlenek cynku). Warto wspomnieć również o chusteczkach nawilżających, o których więcej dowiesz się na stronie Abena Polska w zakładce Bambo Nature lub też na www.bambonature.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s