Nowe technologie w służbie świeżo upieczonych rodziców

Nowe technologie, czy jak ktoś woli IoT (Internet of Things), to nie przyszłość, to już teraźniejszość, która otacza nas z każdej strony. Inteligentne urządzenia wykorzystywane są w każdej dziedzinie życia. Wystarczy w tym miejscu wspomnieć o Abena Nova, produkcie dedykowanym osobom starszym i zmagającym się z problemami związanymi z inkontynencją (więcej na stronie). Tak więc nikogo dziś już nie dziwi wykorzystywanie nowych technologii także przy pielęgnacji i w opiece nad noworodkiem.

Nowe technologie w służbie ciężarnej

Aplikacje, aplikacje, aplikacje. Dziś jest miliony aplikacji. Całe mnóstwo z nich jest bezużytecznych lub po prostu są kopiami istniejących już produktów, ale są i rozwiązania unikalne, które mogą zainteresować przyszłych rodziców. Na rynku są aplikacje, dzięki którym na smartfonie można śledzić kalendarzyk dni płodnych ( to dla par starających się o dziecko), czy też informacje dla kobiet, które w ciąży mogą posłuchać rytmu bicia serca swojego dziecka, monitorować skurcze i ułożenie dziecka (również informować o potrzebie skorygowania położenia) lub kontrolować na bieżąco rozwój płodu poprzez weryfikację informacji otrzymywanych z odpowiedniego programu. Mało tego. Dziś aplikacje pozwalają, na podstawie danych z czasu rzeczywistego obliczyć wzrost i wagę dziecka, krew dziecka oraz wagę matki w dniu porodu.

Nowe technologie a noworodek

Kamerki, elektryczne nianie, czy sensory bezdechu są znane od lat i praktycznie wielu nowo upieczonych rodziców zna te urządzenia. Ale inteligentne urządzenia do pobierania mleka z piersi, termometry do mierzenia temperatury dziecka ( z własnego doświadczenia wiem, a kupiłem dla swoich dzieci dziesiątki różnego rodzaju termometrów, że prawidłowe zmierzenie temperatury ciała bobasa graniczy z cudem …bo za krótko trzymałem w jednym miejscu wiązkę światła, bo się poruszyłem, bo nie pachy, tylko uszy, a jak nie uszy, to pachwiny… itp. itd.),  inteligentne butelki i pojemniki próżniowe, które chronią przed bakteriami zarazkami, czy oczyszczacze powietrza.

Urządzeń, które mają pomagać rodzicom jest całe mnóstwo, ale czy przypadkiem w tym szaleństwie i pogoni za nowymi technologiami nie zapominamy o tym, że nawet najlepsza aplikacja i urządzenie nie pomoże nam, jeśli sami nie zadbamy o zdrowie i bezpieczeństwo naszego maleństwa. Wszystko pozostałe, to tylko dodatki.

A warto dbać o zdrowie pociech z najlepszymi i sprawdzonymi markami, takimi jak Bambo Nature. Więcej na stronie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s