Jesienno-zimowe spacery. Warto dobrze się przygotować!

Nie ma co się oszukiwać, to już koniec „pogodnej i ciepłej jesieni”. Temperatura spada w nocy w okolice zera stopni, a w dzień słupki nie pokazują więcej niż 7 stopni na plusie. Pogoda pogodą, ale na spacer z dziećmi wyjść trzeba. Dłuższy lub krótszy, ale trzeba. Wato zatem dobrze siebie i dziecko przygotować! Świeże powietrze to idealny trening odporności naszych dla naszych dzieci.

Spacer z niemowlakiem

Na spacery można już wychodzić z kilkudniowym noworodkiem, oczywiście jeśli temperatura jest niższa, to skracamy nasz spacer do 10-15 minut. W chłodne, mokre lub wietrzne dni z tam małych dzieckiem nie powinniśmy wychodzić, jeśli jednak za oknem jest lepiej to nasz spacer z bobasem śmiało można wydłużyć. Warto jednak pamiętać, żeby na spacer zabrać ze sobą pieluszki na zmianę, maść na odparzenia, mokre chusteczki (oczywiście z linii Bambo Nature, które można zakupić w sklepie internetowym abenasklep.pl) oraz dodatkowy kocyk do przykrycia maleństwa. Samego bobasa również w domu ubieramy cieplej i dbamy o to, aby nie było gołych i odkrytych miejsc na ciele. Bobasa smarujemy również kremem, szczególnie na buźce. Również sam wózek powinien być dobrze zabezpieczony przez podmuchami wiatru. Dodatkowa ochrona przed deszczem, czy daszek warto zawsze mieć przy sobie. Wychodząc z dzieckiem na spacer starajmy się unikać zakorkowanych miejsc, czy też centrów handlowych, wszakże wyszliśmy na spacer, aby naszego bobasa dotlenić, a nie „karmić” zarazkami i bakteriami!

Spacer ze starszymi dziećmi

Również trochę starsze dzieci potrzebują ruchu i świeżego powietrza, a jesienno-zimowa aura nie powinna być przeszkodą. Oczywiście stosujemy się do podobnych reguł i zasad. Czyli dziecko powinno być ubrane „na cebulkę”, a czas przebywania na zewnątrz odpowiedni do temperatury i pogody.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s