Całować, czy nie całować?

Okazywanie dziecku miłości poprzez przytulanie i całowanie może mieć znaczący wpływ na jego rozwój emocjonalny i poznawczy świata. Badania przeprowadzone na Washington University School of Medicine w St. Louis pokazują, że główny ośrodek poznawczy w mózgu był o 10% większy u osób, którym w dzieciństwie rodzice i najbliżsi okazywali dużo miłości. Ale korzyści całowania i przytulania dzieci jest dużo więcej. Duża atencja w stosunku do maluszka pozwala bobasowi na szybsze poznawanie otaczającego go świata w sposób mniej stresowy. Dziecko czuje się bezpieczne, a przez to mózg maluszka może w pełni uwolnić swoją kreatywność i chęci poznawcze. Maluszek uczy się pokonywać stres, co w przyszłości buduje jego pewność siebie. Całowanie i przytulanie bobasa sprawia, że więcej pozytywnych emocji zostaje zapisanych w korze przedczołowej mózgu, która ma ogromny wpływ na regulację emocji w każdym z nas, tym bardziej małego dziecka. Przez nasze zachowanie uczymy także bobasa okazywania miłości i uczuć i co najważniejsze, jak udowodnili naukowcy z St. Louis, całowanie sprawia, że w mózgu bobasa buduje się większa liczba neuronów i powiązań między nimi, a to sprawia, że dziecko jest mądrzejsze.

Na koniec dodamy tylko, żeby nie całować bobasa w usta! Jest to bardzo niebezpieczne. Ślina to drobnoustroje i zarazki, a stąd już prosta droga do przenoszenia chorób. Małe dzieci są wyjątkowo narażone na choroby, najniebezpieczniejsze z nich to przede wszystkim wirus opryszczki,  mononukleoza, nazywana także chorobą pocałunków, próchnica, WZW typu B, czy też cytomegalia. Więcej informacji na naszym blogu Abena Bambo Nature.

Produkty, tj. pieluszki i chusteczki nawilżane Bambo Nature można zakupić w sklepie internetowym na stronie. Więcej o marce Bambo Nature na www.bambonature.pl

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s