Międzynarodowy Dzień Moczenia Nocnego

Nocne moczenie się i inkontynencja, są częstymi zaburzeniami wśród dzieci. Przyczyn powstawania może być wiele. Dziś jednak, wiemy już jak radzić sobie z tymi zaburzeniami. Dzieci nigdy więcej, nie powinny martwić się skutkami występowania moczenia się i inkontynencji.

Moczenie nocne przez lata, uważano za nieskomplikowane schorzenie, które po pewnym czasie samoistnie ustępuje. Tak jednak nie jest! To Złożone zaburzenie, na które składa się kilka czynników, tj nieprawidłowa czynność pęcherza moczowego oraz nadmierna produkcja moczu w nocy. Wato również dodać, że nocne moczenie sie nie ma podłoża psychologicznego, a nadmierna produkcja moczu w nocy lub też niemożność obudzenia się lub zmniejszona pojemność pęcherza moczowego. Dlaczego ten problem jest tak ważny? Dlaczego właśnie dziś, 28 maja obchodzimy Międzynarodowy Dzień Moczenia Nocnego?

Schorzenie to, może mieć poważny wpływ na samoocenę dziecka, jego stan emocjonalny i funkcjonowanie w ciągu dnia, między innymi w szkole i w kontaktach towarzyskich. Co gorsze, problem ten jest często przez rodzinę bagatelizowany.

Więcej na stronie

Odwiedź także nasz Fanpage na Facebooku i dowiedz się więcej o inkontynencji.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s