Pierś mamy, podobnie jak dobra pieluszka, dobre na wszystko

Pewnie każdą świeżo upieczoną mamę zainteresuje fakt, że karmienie piersią ma bardzo dużo zalet, jak potwierdzają badania naukowców, karmienie piersią ma coraz więcej zalet, całe mnóstwo.

Mleko od mamy najlepsze

Mleko matki jest najzdrowsze. Mleko matki przyswaja się najlepiej. Wiemy, że każdy przypadek jest inny. Jedna mama ma pokarmu dla swojej pociechy na dwa, trzy miesiące, inna zaś na dwa, trzy lata. Ważne żeby karmić. Bo to samo zdrowie dla bobasa. A najedzony i zdrowy niemowlak lubi… zrobić sobie kupkę!

Pielęgnacja skóry

Dobre i regularne wypróżnianie się dziecka, to także ważne zadanie dla rodziców. Należy szybko zmieniać pieluszkę (więcej o ofercie pieluszek Bambo Nature na stronie lub w sklepie internetowym na www.abenasklep.pl), tak aby skóra naszego niemowlaka nie była narażona na odparzenia i podrażnienia. Dlaczego jest to tak ważne? Pupa maleństwa styka się bezpośrednio z kałem i moczem, w którym są związki chemiczne podrażniające skórę, dodatkowo wilgoć i wysoka temperatura w „zamkniętej i pozbawionym świeżego powietrza” pieluszce to idealne miejsce do powstawanie podrażnień. Wniosek jest prosty. Im szybciej zmienimy pieluszkę, tym lepiej! Warto dodać, że drugim, ważnym okresem co do ilości i czasu zmiany pieluch jest moment, kiedy rozszerzamy dietę naszemu bobasowi, czyli około 10-12 miesiąca życia. Papki, starte jabłuszka, czy marchewki, to nowe wyzwania dla bobasa, również dla jego układu pokarmowego.

Z naszego doświadczenia, dodamy że poza odpowiednim doborem pieluch, częstą ich zmianą oraz wietrzeniem pupy maluszka, ważne jest aby także dobrze wycierać skórę maleństwa. Czy to po zmianie pieluchy, czy też kąpieli, bo wilgoć (często lekceważona) i wysoka temperatura w pieluszce naszego bobasa, są dla jego skóry najgorsze. A podrażniona skóra do ból dla naszego dziecka.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s