Zajść w ciąże, to wcale nie taka prosta sprawa, prawda?

Punkt widzenia zależy oczywiście od punktu siedzenia. Niektóre pary od razu zachodzą w ciążę, inne pomniejszych lub większych staraniach i związanych z tym stresach oraz wielu radach od rodziny i znajomych,inne zaś pary nigdy tego nie doświadcza. Przypadków i przyczyn takiego stanu rzeczy jest całe mnóstwo. Zdiagnozowana bezpłodność jednego z rodziców, czy też stres z czasem zamieniający się we frustrację.

Jak zatem sobie pomóc?

Po pierwsze nie czytać, tych wszystkich milinów sposobów ‚jak zajść w ciążę”, które można znaleźć na każdym mniejszym lub większych serwisie internetowym. W pierwszej kolejności należy zbadać się, czy jesteśmy płodni, jeśli tak… to wystarczy wyłączyć głowę i pozwolić naturze zrobić wszystko za nas. Łatwo się mówi! Oczywiście można i trzeba pomóc naturze. Kalendarzyk, test owulacyjny, zasada że im częściej się kochasz, tym zwiększasz szanse na poczęcie dziecka, a także zdrowe odżywianie się i ruch.

Wszystkie wyżej wspomniane zasady należy wdrożyć w życie,nie dajmy jednak się zwariować, nie czytamy artykułów i nie słuchajmy porad, co należy zrobić aby był chłopczyk, a co żeby dziewczynka, jaki powinnaś mieć śluz, czy seks oralny szkodzi poczęciu, oraz w jakim miesiącu najszybciej zajść w ciążę? To wszystkie porady tylko przytłaczają nasza głowę, a z każdym kolejnym miesiącem „są coraz bardziej cięższe i męczące” umysł przyszłych rodziców.  Bzdury, których nie należy czytać i zawracać sobie nimi głowy.

Postaw na zdrowie. Zdrowe ciało i umysł, a dziecko zostanie poczęte szybciej i łatwiej niż Ci się wydawało. Następny krok, to zadbanie o siebie w ciąży, bo dbając o swój organizm, troszczysz się także o swojego maluszka. Dziecko czerpie od zdrowej i wesołej mamy. Papierosy, słodycz, alkohol, wszechogarniająca nas chemia, czy to w salonie fryzjerskim, u kosmetyczki lub też szeroko obecna w wielu środkach czystości.

Postaw na zdrowie, zarówno przed, w trakcie jak i po porodzie. Ale o tym już w kolejnym wpisie na blogu Abena Bambo Nature. 

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s