Pieluszki dla wcześniaka

Wcześniak potrzebuje specjalnej opieki, dlatego też pieluszki, które nosi, powinny być przygotowane specjalnie z myślą o jego potrzebach. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze pieluszki dla dzieci urodzonych przed wskazanym przez ginekologa czasem?

Czego szukamy?

Dla wcześnika, z racji swoich drobnych gabarytów szukamy pieluszek dopasowanych idealnie. Warto zatem sprawdzić rodzaj i jakość rzepów, dobrze jeśli zapinanie, jak i odpinanie rzepów przebiega bardzo cicho. Nie możemy pozwolić sobie na wybudzenie niemowlaka ze snu. Po drugie dobrze jeśli producent oferuje zapięcie na całej powierzchni pieluszki lub/i w różnych miejscach. Bardzo przydatne szczególnie w przypadku wcześniaków, które muszą przez kilka/kilkanaście dni po urodzeniu przebywać jeszcze w inkubatorze lub są podłączone doszpitalnej aparatury. Bardzo ułatwia zmianę pieluszki. Tu kolejna cecha, którą należy wziąć pod uwagę, a mianowicie możliwie największa powierzchnia chłonna pieluszki. Z tyłu i przodu lub po bokach, tak aby wcześniak, który układny jest w różnych pozycjach zawsze był chroniony przed przeciekaniem moczu. A i mocz to nie wszystko. Nasza „wcześniakowa pieluszka” powinna być wytrzymała, bo nie tylko uryna, ale także spora liczba drobnych kupek tzw. smułki wydalana jest przez każdego niemowlaka, każdego dnia.

Komfort najważniejszy

Delikatny materiał, który nie uczula. Do minimum ograniczone sztuczne materiały,perfumowane lub barwione. Wszystko to może podrażniać niezwykle wrażliwą skórę naszego niemowlaka, która jest wyjątkowo cienka i podatna na wszstkie nowe czynniki zewnętrzne.

Wybór odpowiedniej pieluszki to bardzo ważna sprawa. Czasami nie od razu natrafimy na idealny produkt dla naszego maleństwa, dlatego warto jest próbować dalej lub po prostu na początku swojej „pieluszkowej przygody” zacząć podróż z najlepszymi. Abena Polska oferuje ekologiczne pieluszki oznaczone Skandynawskim Znakiem Ekologicznym, które są wyposażone w łatwe do regulowania rzepy, barierki ochronne dobrze dopasowujące się do ciała oraz oddychającą powierzchnię, która pozwala skórze dziecka swobodnie oddychać. Więcej na stronie www.abena.pl oraz w sklepie internetowym Abena Polska.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s