Alergia zimą – oczywiście, że tak!

Wiosna, lato tak. Ale zima? Najczęściej objawy alergii łączymy z okresami, za które odpowiadają sezonowe pylenia rośliny. Natomiast jeśli przyczyną alergii są alergeny znajdujące się w pomieszczeniach, to właśnie teraz, w sezonie jesienno-zimowym dolegliwości mogą się nasilać.

Zima = na świeże powietrze raz, dwa!

Zimą dużo czasu spędzamy w pomieszczeniach, często ogrzewanych, klimatyzowanych, niewietrzonych, a to idealne środowisko dla wielu alergenów. Dlatego tak bardzo zalecane są w okresie zimowym spacery z dziećmi n świeżym powietrzu. W przypadku noworodków, w zależności od temperatury nawet do 60 minut. Świeże, żeśkie powietrze to samo zdrowie.  Najczęstszymi objawami alergii są katar sienny, nieżyt nosa, astma, kaszel, duszności, zaczerwienione oczy oraz łzawienie. W wielu przypadkach trudno walczyć z alergenami, szczególnie jeśli są toroztoczai grzyby. Warto jednak stosować kilka sprawdzonych sposobów.

Dobre rady

Po pierwsze nie przegrzewaj mieszkania! Nie więcej niże 20 do 21 stopni Celcjusza. Przy tym wietrz mieszkanie regularnie. Często. Rano i wieczorem przed snem. Oczywiście regularne sprzątanie to podstawa. Używaj odkurzacza z filtrem wodnym. Kurze wycieraj wilgotną ściereczką a pościel pierz w gorącej wodzie powyżej 60 stopni. Pościel oczywiście także często zmieniaj, raz w tygodniu byłoby super. Ogranicz ilość dekoracji w domu tj.. zasłony, firany, czy doniczki, które są idealnym siedliskiem dla roztoczy kurzu oraz pleśni. To samo tyczy się zabawek. Pluszowe misie, kaczuszki i lalki idealnie zbierają wszystkie bakterie i alergeny. Prać zabawki często. Ja połowę wyrzuciłem! A co?

Oczywiście higiena topodstawa. Częste mycie rąk i twarzy. Popowracie z podwórka, przed i poposiłkach. W ten sposób pozbędziesz się sporej ilości alergenów. Zadbaj o zdrowie swoich dzieci również w nadchodzące zimniejsze dni. Świadomość i dobre nawyki wyjdą wszystkim na zdrowie.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s